W tabeli prowadzi Manchester City, który lepszym bilansem bramek wyprzedza rywala zza miedzy. Podopieczni trenera Josepa Guardioli rozbili na własnym stadionie Crystal Palace 5:0. Dwa gole strzelił Raheem Sterling, a po jednym Leroy Sane, Sergio Aguero i Fabian Delph.

Londyński klub natomiast kontynuuje fatalną serię. W tym sezonie przegrał wszystkie mecze i nie zdobył nawet jednej bramki; stracił już 13.

>>>Swansea - Watford 1:2. Zobacz wideo

Manchester United wygrał skromnie 1:0 na wyjeździe z Southampton. Zwycięstwo "Czerwonym Diabłom" zapewnił Romelu Lukaku.

>>>Southampton - Manchester United 0:1. Zobacz wideo

W klasyfikacji najlepszych strzelców po sześć goli mają na koncie Aguero, Lukaku oraz Alvaro Morata. Napastnik Chelsea skompletował w sobotę hat-tricka, a jego zespół pokonał na wyjeździe Stoke City 4:0. Jedną bramkę dołożył Pedro.

Obrońcy tytułu do prowadzącej dwójki tracą trzy punkty.

Na czwarte miejsce awansował Tottenham Hotspur. "Koguty" w derbach Londynu wygrały z West Ham United 3:2. Po godzinie goście prowadzili 3:0, a z goli dwukrotnie cieszył się Harry Kane i raz Christian Eriksen. "Młoty" jednak się nie poddały, a za sprawą trafień Javiera Hernandeza oraz Cheikhou Kouyate emocje były do samego końca. W dodatku Tottenham ostatnie 20 minut grał w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Serge'a Auriera.

Swansea na razie nie imponuje skutecznością. Gol Tammy'ego Abrahama z 56. minuty był dopiero trzecią bramką "Łabędzi" w tym sezonie. Fabiańskiego natomiast na początku meczu pokonał Andre Gray oraz Richarlison tuż przed jego zakończeniem.

Walijska drużyna z pięcioma punktami w tabeli jest 14.