W Walii Fabiański miał niewiele do powiedzenia przy bramce Glenna Murraya w 29. minucie. Napastnik gości znalazł się niepilnowany w polu karnym, wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i posłał piłkę obok bezradnego polskiego bramkarza. To czwarty gol Murraya w trzech ostatnich meczach.

>>>Swansea - Brighton - 0:1. Zobacz wideo

W tym sezonie "Łabędzie" grały w lidze przed własną publicznością po raz szósty i poniosły piątą porażkę.

Krychowiak również grał od początku meczu w Huddersfield. W 59. minucie trener gości przeprowadził potrójną zmianę, a pomocnik reprezentacji Polski był jednym z tych, którzy opuścili murawę.

Jedyną bramkę zdobył po efektownym uderzeniu z dystansu Holender Rajiv van La Parra w 44. min. Gospodarze od 57. grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Niemca Christophera Schindlera, ale zdołali utrzymać prowadzenie do końca.

>>>Huddersfield - WBA 1:0. Zobacz wideo

Ze zwycięstwa cieszył się Artur Boruc, który był jednak tylko rezerwowym AFC Bournemouth. Jego zespół pokonał na wyjeździe Newcastle United również 1:0, dzięki bramce Steve'a Cooka w doliczonym czasie drugiej połowy.

Bournemouth ma 10 punktów i opuściło strefę spadkową. Znalazła się w niej ekipa Swansea City, która zgromadziła o dwa "oczka" mniej. West Bromwich również ma 10 pkt.

Najciekawsze spotkania tej kolejki zaplanowano na niedzielę. Tego dnia Manchester City podejmie Arsenal Londyn, a Chelsea Londyn zmierzy się w stolicy z Manchesterem United.