Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 33. minucie włoski pomocnik brazylijskiego pochodzenia Jorginho. Jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Udinese Simone Scuffet, ale był bezradny wobec dobitki. W 78. minucie na boisko wszedł Zieliński, zmieniając Lorenzo Insigne. Arkadiusz Milik wciąż leczy kontuzję.

>>>Udinese - Napoli 0:1. Zobacz gole

Dzięki temu zwycięstwu zespół z Neapolu odzyskał prowadzenie w tabeli i ma dwa punkty przewagi nad Interem Mediolan, który w sobotę pokonał na wyjeździe Cagliari 3:1. Dwie bramki dla mediolańczyków zdobył Argentyńczyk Mauro Icardi, który z 15 trafieniami umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Serie A. Oprócz niego do siatki Cagliari trafił Chorwat Marcelo Brozovic, a rywale odpowiedzieli tylko golem Leonardo Pavolettiego.

W innym sobotnim spotkaniu Sampdoria przegrała na wyjeździe z Bologną 0:3, choć gospodarze grali bardzo długo w osłabieniu (czerwona kartka tuż przed przerwą dla Greka Vassilisa Torosidisa). Do 66. minuty w barwach zespołu z Genui występował Bartosz Bereszyński (żółta kartka). Rezerwowym był Dawid Kownacki, a z powodu kontuzji nie zagrał Karol Linetty.

W niedzielę Roma zremisowała na wyjeździe z Genoą 1:1. Rezerwowym bramkarzem gości był Łukasz Skorupski. Roma z 31 punktami zajmuje piąte miejsce i do lidera traci siedem oczek. W innym niedzielnym spotkaniu Milan bezbramkowo zremisował u siebie z Torino i z dorobkiem 20 punktów zajmuje siódme miejsce.

Broniący trofeum, trzeci obecnie Juventus (31 pkt) podejmie w niedzielny wieczór Crotone.