Na Parc des Princes pierwszy gol padł w 21. minucie. Rajdem prawą stroną boiska popisał się Kylian Mbappe, zagrał w pole karne, a Edinson Cavani efektownym strzałem tzw. krzyżakiem pokonał bramkarza gości. To 19. trafienie Urugwajczyka w tym sezonie.

W 57. minucie Mbappe podwyższył na 2:0, a w 81. Hiszpan Yuri Berchiche, po podaniu Brazylijczyka Neymara, zdobył trzeciego gola dla paryżan. Wynik ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem Chorwat Ivan Santini, wykorzystując rzut karny i zdobywając honorową bramkę dla Caen.

>>>PSG - Caen 3:1. Zobacz gole

"Mbappe - asystent i strzelec" - napisał o bohaterze meczu dziennik "L'Equipe". Aż 57 procent biorących udział w internetowej sondzie widziało w nim najlepszego gracza na boisku.

PSG po 19 kolejkach ma 50 punktów i o dziewięć wyprzedza zespoły Monaco i Olympique Lyon, których dorobek różni się o jedną stracą bramkę (19 wobec 20).

Drużyna z Księstwa, w podstawowym składzie z Kamilem Glikiem, który rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką, pokonała Rennes 2:1.

>>>Monaco - Rennes 2:1. Zobacz gole

W 20. minucie 15. gola w sezonie uzyskał kolumbijski napastnik Monaco Radamel Falcao, do którego trafiła piłka po odbiciu się od słupka po uderzeniu zza pola karnego Thomasa Lemara. Wyrównał 14 minut po przerwie Tunezyjczyk Wahbi Khazri, który bramkarza miejscowych pokonał z "jedenastki" podyktowanej za faul obrońcy Djibrila Sidibe. W 81. minucie czwarte z rzędu zwycięstwo zapewnił gospodarzom Senegalczyk Balde Keita.

Ekipa Girondins Bordeaux, bez kontuzjowanego Igora Lewczuka, uległa na przed własną publicznością Montpellier 0:2. Po czwartej kolejnej porażce z dorobkiem 20 pkt zajmuje 15. lokatę w tabeli.

Była to ostatnia kolejka Ligue 1 w tym roku. Piłkarze wrócą na boiska 12 stycznia.