Sampdoria objęła prowadzenie tuż przed przerwą, a do siatki trafił Gianluca Caprari. Druga połowa w wykonaniu gości była jednak znaczenie słabsza. W 69. minucie wyrównał Massimo Coda, a 15 minut później ten sam piłkarz ponownie cieszył się z gola. W międzyczasie czerwoną kartką został ukarany obrońca Sampdorii Jacopo Sala.

W 90. minucie podwyższył Enrico Brignola, a bramka Kownackiego niewiele zmieniła. Polakowi asystował rodak - Karol Linetty. Obaj pojawili się na boisku w drugiej części gry - Linetty w 59., a Kownacki w 67. minucie. Z ławki rezerwowych spotkanie obejrzał Bartosz Bereszyński.

To było dopiero drugie zwycięstwo Benevento w tym sezonie i nadal zamyka tabelę. Sampdoria jest szósta.

Prowadzi SSC Napoli, które u siebie pokonało Hellas Werona 2:0. W zwycięskiej drużynie od 76. minuty grał Piotr Zieliński, a gole strzelili Kalidou Koulibaly i Jose Maria Callejon.

Cztery punkty do lidera traci Juventus Turyn. Obrońcy tytułu swój mecz 20. kolejki rozegrają dopiero wieczorem, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Cagliari.