Niespodziewanie po 34 minutach lider przegrywał 0:2. W 11. minucie efektownym strzałem głową popisał się Willian Jose, a w 34. do bramki gości trafił Juanmi.

Jednak sześć minut przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Paulinho, a tyle samo minut po zmianie stron wyrównał Luis Suarez po efektownym, technicznym uderzeniu. Urugwajczyk w 71. minucie wykorzystał świetne podanie Thomasa Vermaelena i goście objęli prowadzenie. W 85. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego sprzed pola karnego popisał się Lionel Messi, który ustalił wynik spotkania na 4:2.

>>>Real Sociedad - Barcelona 2:4. Zobacz gole

Dzień wcześniej czwartej w sezonie porażki doznał Real Madryt, który uległ na Santiago Bernabeu Villarreal 0:1. Dla podopiecznych Zinedine'a Zidane'a (32 pkt) to trzeci kolejny ligowy mecz bez zwycięstwa - wcześniej przegrali 0:3 z Barceloną i zremisowali 2:2 z Celtą Vigo.

Szanse obrony przez Real mistrzostwa kraju są już tylko teoretyczne, bo do prowadzącej Barcelony (51 pkt) traci już 19 punktów, choć ma do rozegrania zaległy mecz. Wiceliderem jest Atletico Madryt (42 pkt), a na trzecim miejscu znajduje się Valencia (40 pkt).