O wyniku meczu w Nantes rozstrzygnęła bramka zdobyta już w 12. minucie przez Argentyńczyka Angela Di Marię.

W 85. minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie. Z dwunastu metrów kopnął Kylian Mbappe, ale jego strzał znakomicie obronił rumuński golkiper Ciprian Tatarusanu. Z kolei w doliczonym czasie w słupek trafił Adrien Rabiot.

>>>Nantes - PSG 0:1. Zobacz wideo

Zajmujący piąte miejsce w tabeli piłkarze Nantes też mieli swoje szanse, m.in. w bardzo emocjonującej i dramatycznej końcówce, jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Kończyli w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Diego Carlosa.

W składzie PSG z powodu kontuzji, oprócz Neymara, zabrakło również Thiago Motty i Javiera Pastore.

Zwycięstwo pozwoliło paryżanom powiększyć przewagę nad rywalami do jedenastu punktów. Drugie AS Monaco i trzeci Olympique Lyon (po 42 pkt) zremisowały swoje mecze w 20. kolejce.

Broniące tytułu Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, w sobotę zremisowało na wyjeździe z Montpellier 0:0. Dla drużyny polskiego obrońcy to pierwsze potknięcie po serii czterech ligowych zwycięstw.

Do niespodzianki doszło w niedzielę w Lyonie, gdzie Olympique zaledwie zremisował 1:1 z przedostatnim przed tą kolejką Angers SCO. Gospodarzom nie pomógł nawet fakt, że rywale od 84. minuty grali w dziesiątkę.

Z drużyn czołówki najlepiej spisał się czwarty w tabeli zespół Olympique Marsylia, który w sobotę pokonał na wyjeździe Rennes 3:0 i ma 41 punktów.