Pierwsza "jedenastka" została podyktowana za faul na Portugalczyku, a drugi na Karimie Benzemie. Ronaldo pewnie wykorzystał oba karne (w 16. i 38. minucie). W 58. minucie kontaktową bramkę po strzale głową zdobył dla gospodarzy Santi Mina. Goście odpowiedzieli w końcówce spotkania. W 84. minucie gola strzelił Marcelo, a niespełna pięć minut później Toni Kroos.

>>>Valencia - Real 1:4. Zobacz gole

Przed tygodniem Real Madryt pokonał u siebie Deportivo La Coruna aż 7:1, ale w środę odpadł z Pucharu Hiszpanii niespodziewanie ulegając przed własną publicznością Leganes 1:2. Właśnie z tym zespołem "Królewscy" mają do rozegrania zaległy mecz ligowy. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a z 38 punktami zajmują czwarte miejsce i do Valencii tracą dwa oczka.

Na drugim miejscu jest Atletico Madryt (43 pkt), które w niedzielę podejmie przedostanie Las Palmas. Zdecydowany lider Barcelona (54) w niedzielny wieczór zagra u siebie z Alaves.