Napoli objęło prowadzenie w 20. minucie, kiedy Dries Mertens technicznie strzelał z ostrego kąta. Piłka poszybowała wysokim lobem i kompletnie zmyliła bramkarza outsidera. W 47. minucie goście wykorzystali błąd rywali, którzy fatalnie wyprowadzali piłkę z własnego pola karnego. Po składnej akcji do bramki Benevento trafił Marek Hamsik.

Wydawało się, że w 58. minucie gospodarze będą mieli doskonałą okazję na strzelenie bramki kontaktowej. Arbiter podyktował bowiem rzut karny, który egzekwować miał były zawodnik Legii Guilherme. Sędzia jednak zmienił decyzję na podstawie systemu VAR.

Od 70. minuty w zespole gości grał Piotr Zieliński, który zmienił Hamsika.

>>>Benevento - Napoli 0:2. Zobacz gole

Napoli z 60 punktami prowadzi w tabeli i wciąż ma oczko przewagi nad Juventusem, który rozbił u siebie Sassuolo 7:0. Trzy bramki - między 63. i 83. minutą - zdobył Argentyńczyk Gonzalo Higuain, popisując się klasycznym hat-trickiem.

Zanim zaczął swój popis strzelecki, do bramki Sassuolo trafiali: Brazylijczyk Alex Sandro, Niemiec Sami Khedira (dwa razy) oraz Bośniak Miralem Pjanic.

Po powrocie do gry rekonwalescenta Gianluigiego Buffona Wojciech Szczęsny po raz drugi z rzędu był rezerwowym (wcześniej w Pucharze Włoch z Atalantą Bergamo).

Juventus w ostatnich tygodniach jest postrachem całej piłkarskiej Italii. "Stara Dama" wygrała w niedzielę dziesiąty mecz z rzędu, a siódmy w Serie A.

We wszystkich rozgrywkach piłkarze Juventusu są niepokonani od 19 listopada (2:3 z Sampdorią Genua). Od tego czasu nie przegrali łącznie 15 meczów, a 13 z nich wygrali. Stracili tylko jednego gola (30 grudnia 3:1 na wyjeździe z Veroną).

Jedynym zmartwieniem w niedzielę dla fanów obrońców tytułu była kontuzja Francuza Blaise'a Matuidiego, który został zmieniony w 26. minucie.

Po sześciu ligowych meczach bez zwycięstwa przebudziła się Roma. Piłkarze ze stolicy Italii pokonali na wyjeździe przedostatnią Veronę 1:0 (gol Turka Cengiza Undera już w 43. sekundzie), choć niemal całą drugą połowę w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył bowiem Lorenzo Pellegrini. Bramkarz gości Łukasz Skorupski był rezerwowym.

Roma z dorobkiem 44 punktów zajmuje piąte miejsce.

SPAL Ferrara, z grającym całym mecz obrońcą reprezentacji Polski Thiago Cionkiem, przegrał na wyjeździe z Cagliari 0:2 i plasuje się na 18. pozycji.