Bramki zdobyli w poniedziałek Hiszpan Jose Callejon (29.), Belg Dries Mertens (42.), Słowak Marek Hamsik (61.), z rzutu karnego Lorenzo Insigne (72.) oraz z wolnego Portugalczyk Mario Rui (90.). Było to dziesiąte z rzędu ligowe zwycięstwo Napoli - to rekordowa seria w historii klubu. Lider zgromadził 69 punktów.

Piotr Zieliński wszedł na plac gry z ławki rezerwowych gości w 64. minucie. W kadrze meczowej nie było Arkadiusza Milika, który wciąż leczy poważną kontuzję kolana, jakiej doznał w październiku.

>>>Cagliari - Napoli 0:5. Zobacz gole

Zaplanowane na niedzielę spotkanie broniącego tytułu Juventusu z Atalantą Bergamo zostało przełożone z powodu obfitych opadów śniegu. W środę oba zespoły zmierzą się w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Włoch. W Bergamo goście wygrali w styczniu 1:0.

Zwycięstwa odniosły w tej kolejce Serie A drużyny Sampdorii Genua i SPAL Ferrara - obie z Polakami w składzie.

Sampdoria pokonała Udinese 2:1 umocniła się na szóstej pozycji w tabeli, ostatniej uprawniającej do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Karol Linetty rozegrał cały mecz, Bartosz Bereszyński krótko przed końcem spotkania opuścił boisko wskutek urazu, a Dawid Kownacki był tym razem rezerwowym.

W meczu ważnym dla układu dolnej części tabeli zajmujące 17. lokatę Crotone przegrało 2:3 z otwierającym strefę spadkową SPAL, którego barwy reprezentują Thiago Cionek i Bartosz Salamon. Ten pierwszy grał cały mecz i został ukarany żółtą kartką, a drugi pojawił się na murawie na ostatnie 10 minut.

Oba zespoły nie zmieniły swoich pozycji, ale beniaminek z Ferrary zbliżył się na jeden punkt.