"Barca" pozostaje niepokonana w La Liga od 8 kwietnia 2017, kiedy na wyjeździe uległa 0:2 zajmującej obecnie ostatnie miejsce Maladze.

W niedzielę prowadzenie gospodarze objęli już w ósmej minucie, kiedy do siatki trafił rzadko występujący w podstawowym składzie Paco Alcacer. W niedzielę zastąpił jednak pauzującego za kartki Urugwajczyka Luisa Suareza.

W 30. minucie na 2:0 podwyższył i - jak się później okazało - ustalił wynik strzałem z linii pola karnego Lionel Messi. To 25. w sezonie trafienie Argentyńczyka.

"Barcelona trzyma tempo, Messi wyznacza rytm" - napisała tuż po ostatnim gwizdku "Marca".

Zespół trenera Ernesto Valverde po 23. zwycięstwie w 29 spotkaniach tego sezonu ma 75 pkt i o 11 wyprzedza Atletico Madryt, które wieczorem czeka wyjazdowa potyczka z Villarreal. Trzecia z 59 pkt jest Valencia, która w sobotę wygrała z Alaves 3:1, odnosząc szóste zwycięstwo w siedmiu ostatnich meczach. Dwa punkty tracą do "Nietoperzy" piłkarze Realu Madryt, którzy na zakończenie kolejki podejmą Gironę (początek o godz. 20.30).