Z ostatnich ośmiu ligowych meczów Chelsea wygrała zaledwie dwa. Wydawało się, że derbowy pojedynek z broniącymi się przed spadkiem "Młotami" będzie dobrą okazją do przełamania.

"The Blues" mieli przewagę, a w 36. minucie udokumentowali ją zdobyciem bramki. Na listę strzelców wpisał się Cesar Azpilicueta. Gospodarze dalej atakowali, ale niespodziewanie West Ham wyrównał. W 73. minucie z gola cieszył się Javier Hernandez.

>>>Chelsea - West Ham 1:1. Zobacz gole

Chelsea w tabeli jest piąta i ma już dziesięć punktów straty do czwartego Tottenhamu Hotspur. Obie drużyny rozegrają jeszcze po sześć spotkań. West Ham natomiast na sześć punktów oddalił się od strefy spadkowej.

W drugim niedzielnym meczu Arsenal pokonał Southampton 3:2. Dla "Kanonierów" dwie bramki zdobył Danny Welbeck (w 38. i 81. minucie), a jedną dołożył Pierre-Emerick Aubameyang (28.). Dla Świętych" trafili Shane Long (17.) i Charlie Austin (73.).

Southampton jest 18., a do 17. lokaty, pierwszej dającej utrzymanie, traci trzy punkty. Arsenal jest szósty.