Wprawdzie nowy nabytek Juventusu Turyn wpisał się już na listę strzelców swojej drużyny 13 sierpnia, ale bramka ta nie została mu zaliczona do oficjalnych trafień, gdyż padła podczas sparingu z juniorami “Starej Damy”.

Równie niecierpliwi co kibice Juventusu są portugalscy dziennikarze, którzy przypominają, że po dwóch ligowych meczach Ronaldo wciąż ma czyste konto strzeleckie.

Według “Recordu”, największego sportowego dziennika Portugalii, nawet gdyby w rozgrywanym w sobotę spotkaniu Cristiano Ronaldo strzelił gola Parmie, to znajdzie się on najwyżej w trzeciej dziesiątce najszybszych zagranicznych snajperów Serie A.

Portugalska gazeta przypomina, że CR7 ma już zagranych 180 minut w Serie A i daleko mu do innych obcokrajowców, którzy grali w lidze włoskiej. Rekordzistą w tej klasyfikacji jest Liberyjczyk George Weah, który debiutując w barwach AC Milan zdobył pierwszą bramkę już w 7. minucie inauguracyjnego spotkania.

Kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajmują Edinson Cavani (17 min.), Hernan Crespo (46 min.), Samuel Eto'o (56 min.) oraz Carlos Tevez (59 min.). Ten ostatni jest obcokrajowcem, który najszybciej strzelił bramkę dla Juventusu.

“Record” przypomina, że gwiazdom największego formatu, takim jak Ronaldo “Fenomeno”, Diego Maradona, czy Michael Platini też nie udawało się szybko wpisać na listę strzelców, ale już w drugim spotkaniu Serie A zdobywali oni swojego inauguracyjnego gola. Zajmują oni odpowiednio 19., 20. i 21. miejsce w rankingu.

Najsłabiej wśród piłkarskich sław wypada Zinedine Zidane. Były trener Cristiano Ronaldo z Realu Madryt jako zawodnik Juventusu Turyn zdobył pierwszego gola dopiero w swoim piątym występie. Do pokonania bramkarza rywali Francuz potrzebował 362 minut na boisku. Wynik ten daje mu dopiero 30. miejsce w rankingu.

Przychylniej ocenia postawę Ronaldo w lidze włoskiej lizboński dziennik “A Bola”. “Choć w pierwszych dwóch meczach Cristiano nie zdobył gola, ale walnie przyczynił się do sukcesu swojej drużyny i wygrania obu spotkań. Juventus jest liderem i to jest najważniejsze” - ocenił portugalski dziennik.

Cristiano Ronaldo zagrał swój pierwszy mecz ligowy w barwach Juventusu przeciwko Chievo Werona 19 sierpnia. Jego ekipa wygrała 3:2. Tydzień później “Stara Dama” pokonała rzymskie Lazio 2:0.