• ~Ram_ZUS
    (2013-06-17 16:00)
    A bęc-wauker ???
  • ~maniek
    (2013-10-13 15:20)
    Donald Tusk mógłby się przecież zająć tym, co najbardziej lubi, czyli chodzeniem na meczePo pierwsze, mógłby się przecież zająć tym, co najbardziej lubi, czyli chodzeniem na mecze. Po drugie, mógłby nadal nie pomagać w niczym, ale i nie przeszkadzać. Bo umówmy się, że piłka nożna to nie jest jakaś super ważna dla bytu narodowego sprawa. Po trzecie, powiększyłby sobie pensję, bo z tego, co wiem, ma spory kredyt do spłacenia. Nie tylko kredyt zaufania społecznego, ale i finansowy. Tak więc pensja 150 tys. byłaby odpowiednia dla niego oraz każdego zadłużonego Polaka. Jest jeszcze ostatni powód – nie musiałby się rozglądać za nową robotą, tracić na to czasu. Ważne przecież jest robić to, co się lubi.
  • ~członek FC Tusk
    (2013-10-13 00:05)
    jak prezesem PZPN został Boniek, reprezentacja Polski przestała wygrywać. Wniosek - wypie...przyć Bonka z funkcji prezesa, a na to stanowisko powołać ...Grzegorza Schetynę albo Joannę Muchę
  • ~benek
    (2013-10-13 03:39)
    mysle ze jedynie Jacykow moze odmienic polska reprezentacje
  • ~gp
    (2013-10-13 06:34)
    Uwazam ze mecz z Anglia powinien byc juz pierwsza faza przygotowac do eliminacji mistrzostw Europy w 2016. Bezwzglednie. Dlatego Tomaszewski ma racje. Postawic na mlodych, lokalnych polskich pilkarzy. Za 4 lza 3 lata inni beda juz przeszloscia! We wtorek nie chodzi o obrone honoru. Ten zostal juz stracony w polowie eliminacji. I nie ludzmy sie, ani mecz z Ukraina ani ten z Anglia nie byly meczami o wszystko. Mecze o wszystko to mecze u siebie i te ze slabszymi przeciwnikami na wyjezdzie. Z Czarnogora, z Moldawia itd itp. Jesli u siebie sie wierutnie przegrywa 3:1 z Ukraina to po prostu sie nie zasluguje na awans. Bo po co? Czas myslec o przyszlosci. Tak robia zwyciezcy!!!
  • ~Agniecha
    (2013-10-13 09:56)
    a mnie ta piłka nożna wisi jak psu jajka
    Ja kocham Tuska, bo pozwala mi kraść, oszukiwac, mataczyć, mieć wszystko w tyłku, bimbać na wszystko co mnie otacza. Ważne ze jest mamona - hio hi hi.
    A ten PZPN z tym waszym Bońkiem, to se wsadzcie w tyłek
  • ~siekiera
    (2013-10-13 08:43)
    Rozpoczyna się dyskusja, kto trenerem kadry. Dziennik.pl poszedł "po bandzie". Wykaz nazwisk byłych lub aktualnych trenerów. W tej palecie nie widzę ładu ani składu. Trzeba wyciągnąć naukę z dotychczasowych wpadek Oto one:

    1. Trener z zagranicy. Moim zdaniem przykład Benhakera wystarczająco pokazał, że trener "obcy" to nie jest dobry pomysł. Trener reprezentacji musi być obecny w krajowym środowisku piłkarskim.

    2. Wiek trenera kadry. Są przykłady dobrych trenerów po siedemdziesiątce. Ale jeżeli spojrzeć na pracujących trenerów, a szczególnie tych z sukcesami - są to trenerzy stosunkowo młodzi. Moim zdaniem trener kadry nie powinien być starszy niż 55 lat.

    3. Sukcesy w pracy. Nie można zatrudniać trenera na zasadzie klucza, był trenerem tam lub siam. Zna Bońka lub Lato. Trzeba przyjrzeć się dotychczasowym sukcesom w poprzedniej pracy. Przykład Fornalika jest tutaj klasycznym negatywnym przykładem.

    4. Umiejętność budowy zespołu. Budowa zespołu to praca z dużym zespołem ludzi o bardzo różnych osobowościach. Trzeba umieć znaleźć wspólny język z zawodnikami. Trzeba umieć motywować zespół.

    Czy jest taki trener w kraju? Nie wiem, to zadanie Bońka.
  • ~prawdziwy liberał
    (2013-10-12 22:03)
    NOWAK to jedyny, ostatni polski rozgrywający na światowym poziomie !!! A rozgrywający to mózg i serce drużyny.
  • ~prawdziwy liberał
    (2013-10-12 22:00)
    Tylko Nowak !!! Tylko on może celebrytów posadzić na ławce !!! To jeden z najlepszych polskich zawodników XX wieku.
  • ~KIBIC
    (2013-10-13 10:31)
    trener z zagranicy,lecz najpierw trzeba usunąć z PZPN leśnych dziadków i sędziego,polityka i przemądrzałego p.Koseckiego