Wicemistrzowie świata sprzed dwóch lat ostatnio się nie popisali. Po porażkach w kiepskim stylu z Czarnogórą i Estonią podczas eliminacji do mistrzostw Europy, na biało-czerwonych czekają mocniejsze drużyny - Portoryko, Indonezja i Portugalia.

Na pierwszy ogień poszli siatkarze z Portoryko, których nasi siatkarze bez większych problemów pokonali 3:0.

I set:

Pierwszą parię Polacy zaczęli od zdobycia 2 punktów. Później rywale wzięli się do roboty, ale nie wystarczyło to na zdobycie przewagi. Polacy cały czas utrzymywali niewielką przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy przy stanie 8:5 dla Polaków. Później podopieczni trenera Lozano zaczęli popełniać błędy - nie kończyli ataków, kuleli w obronie. Nie lepiej było w zagryce. Z przewagi zrobiło się 14:11 dla rywali, a na drugą przerwę techniczną zeszliśmy przy stanie 14:16 dla Portorykańczyków. Po powrocie na boisko udało się doprowadzić do wyrównania 20:20, a po chwili wyszliśmy na prowadzenie. Portorykańczycy co prawda doprowadzili do remisu 23:23, ale więcej punktów już nie zdobyli i całą partię wygrali Polacy - 25:23.

II set:

Początek drugiego seta obfitował w błędy po obu stronach siatki. Ale to Polacy zeszli na przerwę techniczną z przewagą 8:6. Potem nasi siatkarze zaczęli nieźle grać bokiem i zaznaczać swoją przewagę na boisku, dzięki czemu doprowadzili do stanu 15:10. Druga przerwa przy stanie 16:11 dla Polaków. Po powrocie na boisko przewaga zaczęła się zwiększać i ostatecznie nasi kadrowicze wygrali drugiego seta 25:18.

III set:

Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia Polaków, zdobytego głównie dzięki bardzo dobrej grze blokiem. 8:6 po ataku Wlazłego o po raz kolejny pierwsza przerwa techniczna z prowadzeniem Polaków. Nasi siatkarze nie spoczęli na laurach i po powrocie na parkiet zaczęli zwiększać swoją przewagę - 16:10 na drugiej przerwie. Chwilę później Daniel Pliński zatrzymuje blokiem Rodrigueza i mamy już 19:11. Wlazły ratuje piłkę nogą, a potem atakuje - Udana akcja Polaków i 21:12. Mamy już 9 punktów przewagi i tylko 4 do końca meczu. Dwa bloki Kadziewicza szybko zakończyły seta, którego wygraliśmy 25:14.

Polska - Portoryko 25:23, 25:18, 25:14