AZS Częstochowa i Resovia Rzeszów grały ze sobą także w play-off Polskiej Ligi Siatkówki. AZS był bowiem czwarty w lidze po rundzie zasadniczej, a Resovia zajęła piąte miejsce. Lepszy w tej rywalizacji był klub z Częstochowy. Wygrał trzy razy. "Nie ma dla mnie znaczenia, z kim zagramy w ćwierćfinale, choć może byłoby ciekawiej trafić na kogoś innego" - powiedział kapitan drużyny, Krzysztof Gierczyński. "Skoro jednak los tak chciał, to zmierzymy się z Resovią po raz kolejny w tym sezonie."

Jak przeprowadzono losowanie Pucharu Polski? Do czterech czołowych drużyn Polskiej Ligi Siatkówki dolosowano pozostałe, które zajęły dalsze lokaty. Zwycięzcą zostanie ten zespół, który wygra trzy mecze z rzędu. Walka zapowiada się bardzo ciekawie. Nie tylko dlatego, że stawką jest miejsce w Lidze Mistrzów. Najlepszy klub otrzyma bowiem ponad sto tysięcy złotych nagrody. Przyznane zostaną też premie indywidualne. Najbardziej wszechstronny zawodnik odbierze 10 tysięcy złotych, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach po pięć.

Faworytem jest Skra Bełchatów, która broni tytułu i może go zdobyć po raz trzeci z rzędu. "W Kielcach będzie zweryfikowany nasz pierwszy z dwóch celów, jakie postawiliśmy sobie przed sezonem - obrona pucharu i mistrzostwa kraju" - powiedział wiceprezes Skry, Konrad Piechocki. "Turniej będzie trudny. W ciągu trzech dni, chcąc zająć pierwsze miejsce, trzeba wygrać trzy wyczerpujące spotkania. Naszym pierwszym rywalem będzie Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle, który w play-off Polskiej Ligi Siatkówki walczy jak równy z równym z wicemistrzem Polski Jastrzębskim Węglem" - dodał.

Rywalizacja o Puchar Polski rozpoczęła się w 1932 roku. Ten turniej będzie jubileuszowy. Rozgrywki mają 75 lat.

Program finałowego turnieju Pucharu Polski siatkarzy w Kielcach (13-15 kwietnia):

piątek, 13 kwietnia
ćwierćfinały
Mecz nr 1: Skra Bełchatów - Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle (godz. 13.00)
Mecz nr 2: Jastrzębski Węgiel - Gwardia Wrocław (godz. 15.30)
Mecz nr 3: PZU AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska (godz. 18.00)
Mecz nr 4: AZS Częstochowa - Resovia Rzeszów (godz. 20.30)

sobota, 14 kwietnia
pierwszy półfinał
zwycięzcy meczów nr 1 i 2 (godz. 16.00)
drugi półfinał
zwycięzcy meczów nr 3 i 4 (godz. 18.30)

niedziela, 15 kwietnia
finał
zwycięzcy półfinałów (godz. 13.50)