Siatkarze Skry gładko wygrali pierwszego seta. Liczyli na to, że tak samo pójdzie w kolejnych partiach, a nawet spotkaniach. Ale już drugi set sprowadził ich na ziemię. Drużyna AZS Częstochowa pozwoliła zdobyć Skrze zaledwie 19 punktów. Kolejne dwa sety to walka cios za cios. Najpierw wygrana gospodarzy, a potem gości.

O wszystkim zdecydował tie-break. W nim lepsi byli siatkarzy Skry, którzy wygrali tą partię 16:14 i cały mecz 3:2. Drugie spotkanie odbędzie się w piątek. Emocji na pewno nie zabraknie.

W czwartek odbył się także mecz o miejsca 9-10. W Bydgoszczy drużyna Chemika rozgromiła Gwardię Wrocław 3:0. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi i bez problemu wygrali wszystkie sety różnicą kilku punktów.