Skra niespodziewanie łatwo przegrała dwa pierwsze sety. W pierwszej partii siatkarze z Częstochowy wygrali 25:22, w drugiej części gry mieli jeszcze większą przewagę i zwyciężyli 25:19. Zawodnicy z Bełchatowa zorientowali się, że za chwilę mogą przegrać ten mecz. Dlatego wzięli się mocno do pracy.

W trzecim secie walka toczyła się o każdy punkt i obie drużyny miały szansę na wygranie tej partii. Końcówka należała jednak do Skry, która zwyciężyła 25:23. Kolejny set był jeszcze bardziej zacięty i kibice znowu zobaczyli emocjonującą końcówkę. Po raz drugi lepsi byli zawodnicy Skry, którzy wygrali 26:24.

W piątym decydującym secie nie odpuszczała żadna z drużyn. Górą po raz trzeci była Skra, która wygrała 15:13 i cały mecz 3:2.

Bełchatowainie są coraz bliżej obrony tytułu mistrza Polski. Dzięki zwycięstwu z AZS Skra awansowała do finału play-off. Jej rywalem będzie druzyna z pary: Jastrzębski Węgiel-PZU AZS Olsztyn.