Po dwóch wygranych wyjazdowych meczach z PZU AZS w Olsztynie kibice Jastrzębskiego Węgla liczyli, że ich zespół wygra po raz trzeci i awansuje do finału. Tak się jednak nie stało. Gospodarze łatwo przegrali mecz. O ile w pierwszych dwóch setach byli nieznacznie gorsi to w trzeciej części gry kompletnie odpuścili spotkanie. Olsztynianie rozgromili ich w ostatniej partii 25:14, a w całym meczu 3:0.

Podopieczni Tomaso Totolo w trzecim secie pogodzili się z porażką i myślami byli przy jutrzejszym spotkaniu. Znów będą grać przed własną publicznością i nie mogą sobie pozwolić na wpadkę. Jeżeli przegrają, PZU AZS wyrówna stan rywalizacji na 2:2. W takim przypadku o tym, kto zagra w finale ze Skrą Bełchatów, decydowałby ostatni, piąty mecz.

Bardzo zacięta walka toczy się o miejsca 5-8. W meczu pomiędzy Resovią Rzeszów a AZS Politechnika Warszawa rozegrano pięć setów. W tie-braku lepsi byli siatkarze z Rzeszowa, którzy wygrali 15:11 i cały mecz 3:2. Kolejne spotkanie między tymi drużynami zostanie rozegrane jutro.

Piątkowe mecze play-off Polskiej Ligi Siatkówki:

Półfinał:

Jastrzębski Węgiel - PZU AZS Olsztyn 0:3
(23:25, 21:25, 14:25)

Stan rywalizacji: 2:1

O miejsca 5-8:

Resovia Rzeszów - AZS Politechnika Warszawa 3:2 (25:27, 25:21, 25:16, 19:25, 15:11)

Stan rywalizacji: 1:1