Bonitta podczas wyjazdu zobaczył mecze z udziałem naszych czterech czołowych siatkarek. Nie to jednak było głównym celem włoskiego szkoleniowca. "Podczas tego wyjazdu chciałem bliżej je poznać, porozmawiać o ich bieżących problemach" - powiedział trener reprezentacji Polski.

A problemów nie brakuje. Katarzyna Skowrońska-Dolata i Małgorzata Glinka są bardzo zmęczone obecnym sezonem i potrzebują odpoczynku. Pierwsza z nich w reprezentacji zagra dopiero w sierpniu w World Grand Prix. Wciąż nie wiadomo, kiedy w kadrze znów zagra Glinka. Bonitta bardzo chce jej powrotu do drużyny, ale na razie nie udało mu się przekonać siatkarki. "Na temat jej gry w reprezentacji będziemy jeszcze rozmawiać" - stwierdził trener.

Są jednak także dobre wiadomości. Agata Mróz powoli wraca do formy po przerwie, którą wymusiły problemy ze zdrowiem. Polka gra coraz lepiej i być może pod koniec roku mogłaby dołączyć do kadry. W najlepszej sytuacji jest Milena Rosner. Polka od dłuższego czasu gra znakomicie i może być pewna gry w pierwszym składzie reprezentacji.