Od początku inauguracyjnej partii Skra postawiła na mocną zagrywkę. W tym elemencie szczególnie dał się we znaki gospodarzom Mariusz Wlazły. W Zaksie odpowiadać próbował Dominik Witczak - po jego zagrywkach Kędzierzyn wyrównał (po 17), ale chwile potem Wlazły z Marcinem Możdżonkiem zatrzymali blokiem Michała Ruciaka, kontrę po swojej zagrywce skończył Wlazły, a seta błędem na siatce podarował Skrze Witczak.

W drugim secie Skra nie zgrywała już tak skutecznie i na parkiecie było więcej walki. Na drugą przerwę techniczną - po zagrywkach Witczaka - gospodarze schodzili nawet przy dwupunktowej przewadze. W końcówce jednak znowu atomowo zaserwował Wlazły, potem Miguel Falasca zatrzymał pojedynczym blokiem Ruciaka, a seta zakończył Michał Winiarski, który uderzył z przechodzącej piłki po kąśliwej zagrywce Pawła Woickiego.

Trzecia partia to lepsza gra Zaksy w pierwszej piłce i w kontrze. Siłę ognia drużyny z Kędzierzyna znacznie wzmocnił Tine Urnaut, który zmienił Ruciaka. Słoweniec skutecznie zagrywał i atakował, a gospodarze od początku seta utrzymywali 1-2 punktową przewagę, która w końcówce - po dwóch skutecznych skrótach Witczaka - urosła do 4 oczek.

Zaksie nie udało się jednak utrzymać jakości gry w czwartej, i jak się okazało, ostatniej partii. Po pierwszej przerwie technicznej przyjmujących Kędzierzyna rozmontował swoimi zagrywkami Stephane Antiga. Przy braku dokładnego dogrania do siatki Paweł Zagumny nie mógł skutecznie gubić bloku rywali, a Skra dobrze broniła i była bezlitosna w kontrze. Próbę odrobienia strat podjął jeszcze wprowadzony za Witczaka Jakub Jarosz. Po jego atakach i błędzie Winiarskiego przewaga obrońców tytułu zmalała do dwóch punktów, ale ostatecznie to Jarosz dał Skrze zwycięstwo posyłając z zagrywki piłkę w aut.