Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce, za Sborną, a przed mistrzami świata Brazylijczykami. Te trzy zespoły zapewniły sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Japonii. W ciągu 15 dni dwanaście drużyn rywalizowało w Japonii systemem każdy z każdym.

Polacy po raz drugi w historii uplasowali się na drugiej pozycji w Pucharze Świata. Poprzednio byli na takiej w pierwszej edycji zawodów w Warszawie w 1965 roku. Zwyciężyli wówczas siatkarze ZSRR.

Nagrody indywidualne Pucharu Świata 2011:

MVP turnieju - Maksym Michajłow (Rosja) najlepszy atakujący - Ahmed Salah (Egipt) najlepszy blokujący - Marcin Możdżonek (Polska) najlepszy zagrywający - Cristian Savani (Włochy) najlepszy przyjmujący - Sergio (Brazylia) najlepszy libero - Qi Ren (Chiny) najlepszy rozgrywający - Luciano De Cecco (Argentyna) najlepiej punktujący zawodnik - Fernando Hernandez Ramos (Kuba)