W sobotę „Biało-czerwoni” wygrali po dramatycznym i emocjonującym meczu 3:2 (25:17, 25:18, 24:26, 20:25, 16:14) z Iranem. Polacy mogli w tym spotkaniu zapewnić sobie awans - w trzecim secie drużyna francuskiego trenera Stephene’a Antigi prowadziła 24:22 i miała dwie piłki meczowe, wygrana 3:0 gwarantowała upragniony awans. Niestety, cztery kolejne punkty w tej partii zdobyli rywale.

W ostatnim meczu drugiej fazy turnieju Polacy zmierzą się z zespołem Francji - „Trójkolorowi” zapewnili sobie awans po sobotnim zwycięstwie 3:1 z Serbią.
„Biało-czerwoni” po wygranej nad Iranem mają 14 pkt., awans da wygrana nad ekipą Francji, Polacy mogą sobie pozwolić też na porażkę, ale tylko przy dwóch wygranych setach (2:3).