Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego prowadziły już 2:0 w setach i 22:21 w trzecim secie, ale rywalki doprowadziły do tie-breaka. Piątego seta "Biało-czerwone" przegrały 10:15.

W fazie grupowej turnieju w stolicy Turcji Polki zagrają jeszcze z Belgijkami (wtorek, 5.01) i Włoszkami (czwartek, 7.01).

W grupie A rywalizują reprezentacje Holandii, Niemiec, Chorwacji i Turcji. W poniedziałek Niemki pokonały Holenderki 3:2 (26:28, 25:22, 25:22, 20:25, 15:11), a Turczynki wygrały z Chorwatkami 3:0 (25:18, 25:22, 25:17).

4. Włochy 0 (1. mecz we wtorek)

Do półfinałów awansują dwa czołowe zespoły z każdej grupy. Bezpośredni awans do igrzysk w Rio de Janeiro wywalczy zwycięzca turnieju. Druga i trzecia drużyna zagrają w interkontynentalnych eliminacjach, które na przełomie maja i czerwca odbędą się w Japonii.