Był to 250. występ Polaków w Lidze Światowej, ale tego jubileuszu nie udało się uczcić sukcesem. Oba zespoły w tym sezonie spotkały się po raz pierwszy. W Nancy podopieczni Stephane'a Antigi walczyć będą jeszcze w niedzielę o 15 z Belgami.

Biało-czerwoni w ostatnim czasie mają spore trudności w spotkaniach z "Trójkolorowymi". Francuzi są niewygodnym rywalem. Polscy siatkarze pokonali ich wprawdzie w niedawnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, ale mocno się męczyli. W Lidze Światowej ekipa Laurenta Tillie nie przegrała z Polską od 11 lipca 2007 roku. W sumie obie drużyny w tych rozgrywkach zmierzyły się jedenastokrotnie i Francja triumfowała osiem razy.

Podobnie jak dzien wcześniej w starciu z wicemistrzami świata Brazylią, Polska najlepszy miała pierwszy set, a Michał Kubiak rozgrywał bardzo dobre zawody. Kapitan biało-czerwonych poprowadził drużynę do wygranej 25:22. W ataku praktycznie się nie mylił i zdobył osiem punktów. Francuzi, mistrzowie Europy i broniący tytułu w Lidze Światowej, zawiedli zwłaszcza w obronie i nie radzili sobie tak dobrze w przyjęciu. A właśnie ten element był rewelacyjny w wykonaniu podopiecznych Stephane'a Antigi. Mieli ponad 70 proc. skuteczności.

W drugim secie znakomitą zmianę w ekipie Francuzów dał Thibault Rossard. Do samego końca trwała walka i dopiero na przewagi górą byli rywale. Biało-czerwoni mieli kilka piłek setowych, ale w decydujących momentach zawodził jeden z elementów - jak nie blok, to zagrywka. Ostatecznie "Trójkolorowi" wygrali po asie Rossarda 30:28.

W dwóch kolejnych partiach Polacy, którzy nadal są w ciężkim treningu, opadli wyraźnie z sił. Trzeciego seta przegrali do 22. W czwartym do chwili grozy doszło przy stanie 13:13, kiedy po jednej z akcji za plecy złapał się Kubiak. Wyraźnie go zabolało, ale ostatecznie grał do końca. W czwartej partii ulegli jednak 19:25.

Ze względu na sierpniowe igrzyska olimpijskie, w tegorocznych rozgrywkach LŚ każda z drużyn weźmie udział w trzech turniejach, w których rozegra po trzy mecze. Awans do Final Six uzyska pięć zespołów najwyżej notowanych w zbiorczej tabeli oraz Polska - jako gospodarz finałowej imprezy, zaplanowanej na 13-17 lipca w Krakowie.

Polska - Francja 1:3 (25:22, 28:30, 22:25,19:25)
Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Damian Wojtaszek (libero), Karol Kłos, Mateusz Bieniek.
Francja: Antonin Rouzier, Trevor Clevenot, Benjamin Toniutti, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff i Jenia Grebennikov (libero) oraz Thibault Rossard, Pierre Pujol, Julien Lyneel, Kevin Tillie (libero).