1. set
Już pierwszy set pokazał, że serbskie siatkarki wcale nie są takimi łatwymi przeciwniczkami. To rywalki nadawały tempo w tej grze. W końcówce trener Marco Bonitta wpuścił na boisko doświadczoną Dorotę Świeniewicz. Dzięki temu "Złotka" odskoczyły na trzy punkty. Miały nawet piłkę setową, niestety nie udało im się zdobyć tego ważnego punktu. Za to Serbki odrobiły stratę i wygrały 27:25.

2. set

W drugim secie było gorzej. Nasze siatkarki miały problemy z podstawowymi zagraniami jak serwis, czy przyjęcie. Rywalki wykorzystywały to bezlitośnie. Prowadziły już 16:10 i było wiadomo, że wygrają tą partię. Polki wyglądały jakby straciły wiarę w swoje możliwości. Skończyło się na porażce 21:25.

3. set

Tym razem podopieczne Marco Bonitty zaczęły bardzo dobrze. Po kilku udanych atakach zaczęły się uśmiechać, bo uwierzyły, że mogą przełamać złą passę. Kapitalnie grała zwłaszcza Glinka, która zdobywała punkty z najtrudniejszych sytuacji. Niestety szczęście odwróciło się przy stanie 16:16. Serbki zdobyły kilka punktów z rzędu i dowiozły bezpieczną przewagę.

Nasze Złotka przegrały 0:3 i nie obronią po raz drugi mistrzostwa Europy. W niedzielę zagrają mecz o brązowe medale. Ich rywalkami będą Rosjanki, które sromotnie przegrały z Włoszkami 0:3 (21:25, 22:25, 13:25). Początek meczu o 3. miejsce o godzinie 15.30.