Mecz miał jednostronny przebieg. Przewaga Polek była ogromna. Biało-czerwone były lepsze od przeciwniczek pod każdym względem. W efekcie po dobrej grze rozbiły Kazachstan i zrobiły pierwszy krok do awansu na olimpiadę w Pekinie.

Jutro dzień przerwy. Kolejny mecz nasze "Złotka" zagrają we wtorek, a ich przeciwniczkami będą siatkarki z Dominikany.

I set:

Polki wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane. Dziś od samego początku gra naszego zespołu wyglądała dobrze. "Złotka" zaczęły od szybkiego prowadzenia 2:0.

Na pierwszą przerwę techniczną nasz siatkarki schodziły prowadząc 8:5. Świetnie grała Anna Podolec, któa w wyjściowej szóstce zastąpiła Katarzynę Skowrońską. Nasza zawodniczka zdobywała punkty atakiem i zagrywką.

Po wznowieniu gry przewaga "Złotek" rosła. Na drugiej przerwie technicznej było już 16:9 dla biało-czerwonych. W końcówce seta rywalki dzielnie walczyły. Zmiejszyły straty do trzech punktów (20:22), ale ostatnie słowo należało do Polek. Pierwszą partię wygrywamy 25:20.

II set:

W drugim secie polskie siatkarki nie zwalniały tempa. Mocna zagrywka, szczelny blok i skuteczne zbicia Anny Podolec dały nam dwupunktową przewagę (3:1).

Na pierwszej przerwie technicznej było 8:5 dla naszych dziewczyn. Potem przewaga Polek systematycznie rosła. Gdy na zagrywce pojawiłą się Anna Barańska siatkarki z Kazachstanu zostały totalnie rozbite. Zrobiło się 14:6 dla podopiecznych Marco Bonitty i było się jasne, że w tym secie już nic złego stać się nam nie może. Ostatecznie partia zakończyła się wysokim zwycięstwem Polek 25:15.

III set:

Trzeci set zaczął się podobnie jak dwa poprzednie. Nasze siatkarki szybko odskoczyły na dwa punkty (3:1). Na pierwszą przerwę teczniczną Polki schodziły z trzema "oczkami" przewagi (8:5).

Na drugiej przerwie technicznej było już 16:10. Set zakończył się wygraną Polek 25:19. Tym samym nasze panie odniosły pierwsze zwycięstwo na turnieju w Japonii.

Polska - Kazachstan 3:0 (25:20, 25:15, 25:1)

Polska: Milena Sadurek, Małgorzata Glinka (12 punktów), Anna Podolec (19), Maria Liktoras (9), Anna Barańska (11), Agnieszka Bednarek (6), Mariola Zenik (libero) oraz Katarzyna Skowrońska (1), Karolina Ciaszkiewicz, Milena Rosner (2), Katarzyna Skorupa.

Kazachstan: Natalia Żukowa (6), Tatiana Pjurowa (4), Olga Nassedkina (3), Korinna Iszimcewa (4), Julia Kuczko (2), Jelena Pawłowa (10), Jelena Ezau (libero) oraz Ksenia Iljuczenko, Olga Gruszko (2), Inna Matwiejewa (5).