Polska - Francja 3:0 (25:17, 25:10, 32:30)

I set:
Zaczynają Polki. Długa wymiana kończy się udanym zakończeniem akcji przez Francuzki. I to na ich konto wędruje pierwszy punkt. Drugi też - as serwisowy

Punkt zdobyty przez Świeniewicz nie pomaga, bo rywalki zdobywają kolejne dwa punkty i wygrywają niespodziewanie 4:1.

Błąd rywalek i po chwili błąd Polek po zagrywce Bednarek. 5:2. Punktuje Kaczor - 5:3.

4:8 - tyle przegrywają Polki na pierwszej przerwie technicznej. Fatalnie przyjęła piłkę Dorota Świeniewicz, wcześniej Polki miały dużo problemów z serwem.

Po przerwie wreszcie punkt dla Polek - dobra akcja Barańskiej. Lekka zagrywka Rybaczewskiej i chyba był blok, ale sędzia wskazuje na aut i punkt dla Polski. 6:8, a po chwili 7:8. Już tylko punkt do odrobienia.

Świeniewicz po skosie i mamy remis 8:8. Kolejny punkt dla Polski po podwójnym bloku Polek i trener Francuzek prosi o czas.

Punkt dla rywalek, a potem Kaczor w boisko - 10:9 dla nas. Jeszcze as serwisowy i odskakujemy już na dwa punkty.

As serwisowy Francuzek, potem atak Świeniewicz - 12:10.

Rybaczewski punktuje, z drugiej strony blok Kaczor-Bednarek jest skuteczny - 13:11.

Kolejne punkty dla obu drużyn - Polki nie oddają jednak dwupunktowej przewagi.

Druga przerwa techniczna i trzypunktowa różnica - 16:13 dla Polski.

Trener Francuzek prosi o czas przy stanie 18:14. O dziwo jest jednak zadowolony. "Grajcie tak, jak gracie" - mówi swoim podopiecznym.

Tymczasem Polki zdobywają dwa punkty z rzędu i kontrolują seta - jest 20:15.

Aut po ataku Rybaczewski - 21:15.

Świetny i niespodziewany atak Świeniewicz. 22:15. Serwuje Sadurek, ale rywalki tworzą udany atak - 22:16.

Niedokładna rozgrywka Francuzek. Polki zdążyły ustawić blok i jest 23 punkt dla naszych reprezentantek. Jeszcze jedna udana akcja i mamy pierwszą piłkę setową.

Świeniewicz w aut. Jeszcze jedna szansa. Aut Francuzek i koniec seta - 25:17 wygrywamy pierwszego seta.

II set:
Po kilku wymianach mieliśmy remis 2:2.

Anna Barańska i jest 3:2 dla Polski. Świetny serw Bednarek i przewaga jeszcze rośnie. 4:2. Znów Barańska - 5:2, w rewanżu jeden punkt dla Francuzek - 5:3.

Nieudana zagrywka naszych rywalek, a potem dobra kontra Barańskiej - 7:3.

Odbieramy rywalkom ochotę do gry. 8:3 i pierwsza przerwa techniczna.

Udana akcja rywalek, a potem świetny punkt Pyrkosz. Francuzki starają się ustawić blok, ale uderzenie jest za silne. Następnie świetny atak Doroty Świeniewicz - prowadzimy 10:4. As serwisowy Barańskiej - 11:4.

Po serwie Francuzek przepychankę pod siatką wygrywa Milena Sadurek. 12:4 i trener gości prosi o czas.

Tymczasem coś złego dzieje się z oświetleniem w rzeszowskiej hali. Pociemniało...

Sędzia pozwala jednak grać. Silne zagrywki Anny Barańskiej i na drugą przerwę techniczną Polki schodzą, prowadząc 16:5.

Odważny i udany atak Francuzek. Rewanż Polek świetny - 17:6. Francuzki w aut - 18:6. Za Dorotę Świeniewicz wchodzi Aleksandra Jagieło.

Świetna zagrywka Sadurek i jest już 19:6. I kolejny udany blok! Ola Jagieło blokuje Rybaczewską! 20:6. Trener gości prosi o czas.

Udany atak Rybaczewskiej - 20:7. Podwójny blok Polek - 21:7. Jeszcze świetny atak Joanny Kaczor - 22:7 i wygląda na to, że będzie to ekspresowe zwycięstwo biało-czerwonych.

Woźniakowska znalazła dziurę we francuskim bloku - 23:8. Iza Bełcik za Milenę Sadurek.

I mamy piłkę setową przy stanie 24:9. 10 punkt jednak dla rywalek. Podwójny blok i jest 25:10.

III set: Set zaczyna się od prowadzenia rywalek 2:1. Kontra Barańskiej i jest 2:2.

Dajemy radę wyjść na prowadzenie 3:2, ale Francuzkom udaje się nas dogonić - 3:3. Ale co się dzieje? Jest już 3:5! Nie tak miał wyglądać początek tego seta.

Po chwili jest już 3:6 i czas bierze trener Matlak.

Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodzą przy stanie 5:8. Znów udanie atakują Francuzki i jest 5:9.

Po skosie Barańska - 6:9.

Kaczor z drugiej linii myli rywalki - 8:11. Wciąż trzy punkty straty. Świeniewicz zablokowana i Francuzki odskakują nam na 4 punkty.

Teraz dwie świetne i efektowne akcje Polek. Drugi atak kończy Kaczor i niwelujemy przewagę do 2 punktów. Blok Barańskiej i Bednarek i został do odrobienia jeden punkt. O czas prosi trener gości.

Świeniewicz na zagrywce, akcję kończy po wymianie Barańska i jest remis po 12.

Francuzki nie zamierzają się jednak poddać. Punktuje Rybaczewski. Polki znów jednak odrabiają stratę. Przydałoby się teraz odskoczyć na kilka punktów.

As serwisowy Bednarek i wychodzimy wreszcie na prowadzenie 14:13.

Świeniewicz i na drugą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 16:14.

Po dwóch kolejnych akcjach jest 17:16. Świeniewicz zdobywa 18 punkt. Oby teraz odskoczyć! Tak jest! Znów Świeniewicz i mamy 19 punkt. W rewanżu atak po skosie Rybaczewski. 19:17. Zablokowana Bednarek i już tylko punkt przewagi.

Świeniewicz wywala piłkę w aut. Remis po 19 i Matlak bierze czas.

Znów aut i przegrywamy 19:20.

Świeniewicz doprowadza do remisu, a potem przeprowadza skuteczny atak. 21:20. Dziura w polskim bloku i znów remis - po 21.

Polki zablokowane, a potem zagrywkę wykorzystuje Rybaczewski. 21:23... Rybaczewski psuje zagrywkę 22:23.. Świetna akcja Francuzek i mają piłkę setową - 24:22. Nie wykorzystują jej. Bardzo ważna kontra Polek... jest! Dociągnęły do wyniku po 24.

To będzie ciężka końcówka. Dobra akcja Francuzek i mają kolejnego setballa po własnym serwisie. Anna Barańska nie zawodzi! Jest po 25.

Łatwo przegrywamy punkt. Ale znów jest remis! Po 26.

Znów Francuzki po bloku. I znów piłka setowa dla rywalek... Na szczęście aut, a rywalka planowała asa serwisowego. Przerzucamy piłkę i teraz my mamy piłkę meczową!

Rybaczewski wytrzymała ciśnienie. Znów remis - po 28.

Pomyłka Rybaczewski! Znów mamy piłkę meczową. Serw Sadurek i... znów remis... Po 29.

Sędzia pokazuje, że był aut, chociaż był blok. Punkt dla Polek niesprawiedliwy. Kolejna piłka meczowa.

Sędzia oddaje błąd - i jest po 30.

Aut z zagrywki i znów piłka meczowa! Bednarek na zagrywce. Przebijamy i jeeeeest 32:30! Wygrywają Polki i nasza reprezentacja w przyszłym roku zagra w Japonii na mistrzostwach świata!