Polska - Chiny 2:3 (19:25, 27:25, 26:24, 14:25, 12:15)

Chiny: Juan Li, Ming Xue (16 pkt), Yunwen Ma (17), Yimei Wang (28), Qiuyue Wei, Na Yin, Xian Zhang (libero) oraz Jinling Chu, Ruoqi Hui, Qian Wang, Jingsi Shen.

Polska: Izabela Bełcik, Agnieszka Bednarek, Anna Barańska (17), Joanna Kaczor (26), Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło (13), Mariola Zenik (libero) oraz Milena Sadurek-Mikołajczyk, Anna Woźniakowska, Paulina Maj, Dorota Pykosz.

Polskie siatkarki w pojedynku z brązowymi medalistkami ostatnich igrzysk olimpijskich zaprezentowały się dużo lepiej niż przed tygodniem w Kielcach, kiedy w trzech meczach odniosły jedno zwycięstwo.

Pierwszy set nie wskazywał na wyższą formę biało-czerwonych. Od pierwszych akcji Chinki uzyskały kilka punktów przewagi i co prawda po dwóch udanych zagraniach, w tym asie serwisowym, było tylko 15:13 dla ekipy gospodarzy, ale w końcówce ich przewaga wzrosła - 25:19.

Od początku drugiego seta na parkiecie jako rozgrywająca pojawiła się Milena Sadurek-Mikołajczyk i Polki zaczęły grać skuteczniej. Po raz pierwszy na prowadzenie wyszły przy stanie 5:4, a później systematycznie powiększały przewagę. W ataku dobrze spisywała Joanna Kaczor; po asie Anny Barańskiej podopieczne trenera Jerzego Matlaka miały sześć punktów przewagi - 21:15. Przy stanie 24:22 zmarnowały jednak dwa setbole, ale wygrały seta 27:25 po dobrym bloku Katarzyny Gajgał.

W trzeciej partii Polki grały równie dobrze, od początku mając kilka punktów przewagi. Losy seta rozstrzygnęły się jednak ponownie w pojedynku "na przewagi", a wygraną 26:24 zapewnił im skuteczny blok Aleksandry Jagieło.

W czwartej partii nie udało się podopiecznym Matlaka utrzymać poziomu z dwóch poprzednich; na boisku zdecydowanie dominowały Chinki, które wygrały 25:14.

W tie-breaku wyrównana walka trwała do stanu 4:4; później zespół gospodarzy uzyskał wyraźną przewagę. Prowadził już 14:8, kiedy na zagrywkę weszła Agnieszka Bednarek. Jej trudne serwisy zaowocowały czterema punktami, ale w kolejnej akcji Azjatkom udało się przypieczętować zwycięstwo.