Wielka wpadka Rosjan. Zgasł im... ogień olimpijski

2013-10-06 19:36 | Aktualizacja: 19:40
 Plac Czerwony w Moskwie

Plac Czerwony w Moskwie / Shutterstock)

Olimpijska skucha w Moskwie. Podczas podniosłej uroczystości przyjęcia olimpijskiego ognia ... zgasła olimpijska pochodnia. A wszystko stało się przed oczami Władimira Putina.



Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Plac Czerwony lśnił czystością, na trybunach wybrani widzowie, prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina witali sportowcy ze sztandarami.
Szykował się sukces Kremla. Ale właśnie u bram moskiewskiego kremla stała się rzecz niespodziewana. Biegnący z pochodnią multimedalista finswimmingu czyli pływania w płetwach Szawarsz Karapietian stwierdził, że ogień, który niósł, wygasł. 60-letni były sportowiec biegł dalej, jednocześnie rozpaczliwie szukał pomocy.

Wówczas pojawił się bohater. Żołnierz pilnujący trasy sztafety najspokojniej w świecie podszedł do Karapietiana, wyjął zapalniczkę i odpalił pochodnię. Wszystko skończyło się dobrze, a olimpijski ogień przy pomocy zapalniczki, wyruszył w drogę po Rosji, by na końcu znaleźć się w Soczi, gdzie w lutym odbędą się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie.





Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 36
  • ~I am Turecki2013-12-10 01:57

    Ruskie to nawet swój ogień olimpijski mają a nie jakiś tam grecki.

  • ~I am Turecki2013-12-10 01:54

    Powinien tow. Putin wystawić tylko palących biegaczy, to by mieli zapalniczki a i papieroska by mozna bylo od tego znicz zapalic jakby co

  • ~gosc2013-11-16 17:48

    i znowu swiat sie smieje z cara putina -nawet ognia nie potrafi utrzymac ,trzeba znowu na olimp wrocic inaczej olimpiada do d,,y

  • ~observer482013-10-10 05:26

    Widać z powyższych wypowiedzi, że wieczna przyjaźń ze Związkiem Radzieckim jest wciąż żywa w Polsce i w razie czego hasła "goń Bolszewika" nie trzeba by było Polakom dwa razy powtarzać.

  • ~Wania2013-10-07 20:29

    To normalne.

  • ~Zły znak2013-10-07 14:57

    Zgasł im... ogień olimpijski

    To zły znak. Pewnie wiele pancerny brzóz Rosja wystrzeli w tą Olimpiadę.

  • ~19632013-10-07 13:53

    No i co z tego? Dla wielkiego i bratniego narodu radzieckiego, to mały choooj, że jakiś tam ogień zgasł. POjawił się zaraz dzielny funkcjonariusz stojący na straży rewolucji, wyjął zażygałke i przypalił. Stało sie coś? NIC qórwa sie nie stało!!! No!
    Naród radziecki, to po prostu taki trochę inny naród, wiec IO też bedą zapewne trochę inne.POzdrawiam.

  • ~ala222013-10-07 13:35

    to sie nie liczy, powinni wrócić na olimp i zacząć od nowa...