Po pierwszej serii niespodziewanie prowadził Austriak Lukas Mueller po skoku na odległość 134,5 m, który był najdłuższym w tej serii. Drugi miejsce zajmował Szwajcar Simon Ammann - 131,5 m, trzecie Adam Małysz - 128,0 m. Dalej od Polaka lądowali m.in. Francuz Emmanuel Chedal (131,5 m), Fin Harri Olli (132,0 m) i Słoweniec Jernej Damian (132,5 m), ale wszyscy oddawali swoje skoki w lepszych niż Polak warunkach wietrznych.

Dobrze wypadli awansując do serii finałowej Łukasz Rutkowski lądując na 123,5 m (22. miejsce) oraz Marcin Bachleda - 120,0 m (24.). Z konkursu odpadli Krzysztof Miętus - 116,5 m (48.) i Maciej Kot - 122,0 m (40.).

W drugiej serii bardzo dobrze zaprezentował się austriacki kombinator norweski David Zauner. Zajmujący po pierwszym skoku 17. miejsce młody Austriak w drugim oddał najdłuższy skok w konkursie - 135,5 m i przez dłuższy czas był liderem. Prowadzenie w konkursie stracił dopiero po skoku Fina Harriego Olli - 132,5 m, ostatecznie Zauner uplasował się na 6. pozycji.

Małysz w drugiej próbie wylądował na 130,5 m i objął prowadzenie. Stracił je na rzecz Ammanna, który skoczył o pół metra dalej. Skaczący jako ostatni w konkursie Lukas Mueller nie wytrzymał ciśnienia, uzyskał 125,5 m i zajął w zawodach 5. miejsce.

Nie zawiedli także dwaj pozostali polscy skoczkowie. Łukasz Rutkowski skoczył 127,0 m i zajął w Pragelato 19. miejsce, Marcin Bachleda po wylądowaniu na 123,0 m został sklasyfikowany na 22. pozycji.

W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix liderem jest Ammann z dorobkiem 200 pkt, na drugie miejsce awansował Małysz - 120 pkt.

We środę, podobnie jak w pierwszym konkursie w Hinterzarten, testowany był nowy system oceniana skoków, uwzględniający m.in. siłę i kierunek wiatru.