Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice) zdobyła złoty, a Agnieszka Cyl (Karkonosze Jelenia Góra) srebrny medal mistrzostw świata w biathlonie letnim na nartorolkach, które odbywają się w Dusznikach Zdroju. Brąz wywalczyła Lubomira Kalinova ze Słowacji.Zwycięstwo Pałki, która w czwartek także stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji sztafet mieszanych, było bezapelacyjne. Nad Cyl uzyskała ponad 48-sekundową przewagę.

Na piątej pozycji uplasowała się kolejna Polka - Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec). Najbardziej doświadczona w ekipie biało-czerwonych prowadziła po pierwszym strzelaniu, ale trzy niecelne strzały w pozycji stojącej zepchnęły ją poza podium.Pozostałe polskie biathlonistki zajęły miejsca w trzeciej dziesiątce: Patrycja Hojnisz (AZS AWF Katowice) - 22., Magdalena Nykiel (Karkonosze Jelenia Góra) - 23., Paulina Bobak (AZS AWF Katowice) - 26.