"Z propozycją zorganizowania w Zakopanem jednego z odwołanych turniejów zwrócił się do FIS prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. FIS rozpatruje propozycję i myślę, że decyzja zapadnie prawdopodobnie w czasie Turnieju Czterech Skoczni, na przełomie grudnia i stycznia" - podkreślił w rozmowie z PAP prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak.

"Jeszcze nic nie wiem o polskiej propozycji. Jedno jest na dziś pewne, że jeden z przełożonych konkursów w Harrachovie odbędzie się 17 grudnia w Engelbergu" - powiedział PAP członek komisji mediów FIS odpowiedzialny za skoki narciarskie Horst Hilgen.

Tak więc Szwajcarzy zorganizują w sumie trzy konkursy. Dwa pozostałe zgodnie z planem odbędą się 18 i 19 grudnia. W identycznej sytuacji może znaleźć się zimowa stolica Polski, gdzie zaplanowane są dwa konkursu pucharowe 21 i 22 stycznia. Jeśli FIS zgodzi się na propozycję Zakopanego, na Wielkiej Krokwi skoczkowie będą rywalizować trzykrotnie.

Aura przeszkodziła Czechom zorganizować w sobotę i niedzielę konkursy PŚ. Udało się przeprowadzić jedynie piątkowe kwalifikacje.