Kwalifikacje wygrał Norweg Vegard-Haukoe Sklett (128,5 m) przed swoim rodakiem Tomem Hilde (127,5 m) oraz Stefanem Hulą (133 m).

Dawid Kubacki był 17. (119,5), Krzysztof Miętus 24. (121 m), a Maciej Kot 40. (110,5). Jan Ziobro uzyskał 92,5 m i zajął 60. miejsce.

Stoch i Żyła, z racji wysokich pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ, nie musieli startować w kwalifikacjach, które potraktowali jako dodatkowy trening. Pierwszy skoczył 121 m, drugi - 122,5 m.

Podczas treningu przed kwalifikacjami upadek miał Czech Roman Koudelka. W czasie lotu odpięło mu się wiązanie i uderzył głową w zeskok. Natychmiast przewieziono go skuterem do punktu medycznego, a stamtąd do miejscowego szpitala.

"Zawodnik nie doznał żadnych złamań. Przeszedł kompleksowe badania i musimy stwierdzić, że upadek nie spowodował żadnych uszczerbków na zdrowiu, zanim wydamy zezwolenie na start w piątek" - powiedziała doktor Olga Skodova.

W szpitalu wylądował także po niegroźnym upadku Słoweniec Dejan Judez.

W klasyfikacji PŚ po trzech konkursach w Kuusamo i Lillehammer prowadzi triumfator wszystkich Austriak Andreas Kofler. Kamil Stoch jest ósmy, a Piotr Żyła dziewiąty.

Piątkowy konkurs rozpocznie się o godz. 17.