Tym razem program zawodów w Rogli wygląda nieco inaczej. Zamiast na 15 km narciarki będą rywalizowały na 10 km ze startu wspólnego (technika klasyczna), natomiast w sprincie zmieniono technikę z klasycznej na dowolną.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk zajmuje szóste miejsce. Do Norweżki Marit Bjoergen traci już 304 punkty, ale broniąca Kryształowej Kuli Polka lekką zwyżkę formy zasygnalizowała w ostatni weekend w Davos.

"Z biegu na 15 km łyżwą jestem zadowolona, bo to mój najlepszy wynik w karierze na tym dystansie, w biegu rozstawnym. Co do sprintu, to czuję, że byłam mocniejsza niż wskazuje to miejsce, które zajęłam" - napisała na swojej stronie internetowej podopieczna Aleksandra Wierietielnego.

W Rogli w nowej roli wystąpi Petra Majdic. Świetna słoweńska sprinterka zakończyła już sportową karierę i teraz jest członkinią komitetu organizacyjnego.

Program zawodów PŚ w biegach narciarskich w Rogli:

kobiety: sobota - bieg ze startu wspólnego na 10 km techniką klasyczną (początek godz. 13.00) niedziela - sprint techniką dowolną (9.00)

mężczyźni: sobota - bieg ze startu wspólnego na 15 km techniką klasyczną (14.00) niedziela - sprint techniką dowolną (9.00)

Klasyfikacja PŚ po 7 z 35 zawodów:

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 582 pkt 2. Vibeke Skofterud (Norwegia) 411 3. Kikkan Randall (USA) 393 4. Therese Johaug (Norwegia) 376 5. Charlotte Kalla (Szwecja) 320 6. Justyna Kowalczyk (Polska) 278