W skład drużyny kobiet, poza Bjoergen, wchodzą: Therese Johaug, Vibeke Skofterud, Marthe Kristoffersen, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ingvild Flugstad Oestberg, Heidi Weng i Kristin Stoermer Steira. Brak jest triumfatorki sprintu Pucharu Świata w Rogli Maiken Caspersen Falli. Szkoleniowcy uzasadnili, że w doborze nazwisk liczyła się przede wszystkim wszechstronność.

"Nie ukrywamy, że naszym celem jest zwycięstwo w Tour de Ski indywidualnie wśród kobiet i mężczyzn oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Każda z biegaczek jest w stanie wygrać przynajmniej jedną z konkurencji. Pod tym kątem dobrany został skład reprezentacji; mieliśmy bardzo dużo dobrych kandydatek" - powiedział kierownik norweskiej ekipy Vidar Loefhus.

Mężczyźni wystąpią w składzie: Petter Northug, Sjur Roethe, Petter Eliassen, Martin Johnsrud Sundby, Eldar Roenning, Ola Vigen Hattestad, Niklas Dyrhaug oraz Kristian Tettli Rennemo.

Bjoergen, która zrezygnowała ze startu w zawodach Pucharu Świata w słoweńskiej Rogli w ubiegły weekend z powodu przeziębienia, w poniedziałek wznowiła treningi.

"Marit ma jeszcze częściowo zatkany nos lecz już ćwiczy. Uważamy, że wycofanie się z tych zawodów było dobrym posunięciem. Tour de Ski jest dla nas priorytetem" - zaznaczył trener Bjoergen Egil Kristiansen.