Dziennik.plSport

Poniedziałek, 28 maja 2012

Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. 24°C

Kowalczyk musi być przynajmniej druga na mecie. Wtedy będzie liderką

2012-02-02 | Ostatnia aktualizacja: 07:24 | Komentarze: 0 | skomentuj
Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk / Shutterstock

W czwartek o godz. 11.15 rozpocznie się w Moskwie rywalizacja w biegu sprinterskim techniką dowolną narciarskiego Pucharu Świata. Jeśli Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zajmie w nim co najmniej drugie miejsce, zostanie liderką cyklu.

Pogoda

POLSKA

Poniedziałek 2012-05-28

temp. min 3°C max. 24°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

W klasyfikacji generalnej PŚ 2011/12 podopieczna Aleksandra Wierietielnego obecnie jest druga. Do prowadzącej Marit Bjoergen traci 62 punkty, ale Norweżka zapowiedziała, że w stolicy Rosji się nie pojawi. Zwycięstwo w pucharowych zawodach pozwala wzbogacić konto o 100 pkt, a zajęcie drugiego miejsca o 80.

Mimo braku na starcie utytułowanej rywalki, zniwelowanie tej straty będzie dla Polki wyjątkowo trudnym zadaniem. Narciarka z Kasiny Wielkiej w tej konkurencji jeszcze nigdy nie zajęła tak dobrej lokaty.

W trzech ostatnich sezonach po Kryształową Kulę sięgała Kowalczyk, żadna zawodniczka nie zdobyła tego trofeum cztery razy z rzędu. Do końca sezonu 2011/12 pozostało jeszcze 14 biegów. 

PAP Źródło: PAP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Najczęściej komentowane

«