Zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen przyznała, że przed nadchodzącym sezonem musi znacznie poprawić technikę klasyczną, w której Justyna Kowalczyk jest od niej lepsza.

W klasyku jestem całkiem dobra, lecz muszę przyznać, że istnieje biegaczka, która jest lepsza ode mnie. To Justyna Kowalczyk. Jest lepsza zwłaszcza na stromych podbiegach, a takie właśnie będą na trasach przyszłorocznych mistrzostw świata w Val di Fiemme i aby myśleć o zwycięstwach w biegach tą techniką muszę ją poważnie poprawić - powiedziała Bjoergen agencji NTB.

Norweska reprezentacja biegaczek narciarskich rozpocznie przygotowania do przyszłego sezonu zgrupowaniem 7 maja w Lillehammer. Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 20 lutego - 3 marca.

Bjoergen zdobyła swój pierwszy złoty medal MŚ właśnie we włoskim Val di Fiemme w 2003 roku. Był to sprint techniką dowolną, która bardziej mi odpowiada. Tym razem będzie technika klasyczna, więc muszę się dobrze przygotować - powiedziała Norweżka.

Bjoergen, ośmiokrotna złota medalistka MŚ i trzykrotna olimpijska podkreśliła, że w nadchodzącym sezonie jej głównym celem będą mistrzostwa globu. "Co prawda nigdy nie wygrałam jeszcze Tour de Ski, lecz zwycięstwo w tej imprezie nie będzie dla mnie priorytetem" - zapewniła.