Hala o powierzchni 37 tysięcy metrów kwadratowych będzie mieścić stok długości 650 metrów i różnicy wzniesień 120 metrów. Dookoła niej powstanie kilka tras dla biegaczy od 500 metrów do ponad dwóch kilometrów. Przy obiekcie, który ma być gotowy za cztery lata, utworzone zostanie narciarskie centrum serwisowo-testowe o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych i hotel z 350 pokojami.

Plany budowy krytego obiektu wywołały duże zainteresowanie norweskiej federacji narciarskiej. Kierownik reprezentacji Age Skinstad powiedział, że możliwość treningu w Oslo w okresie letnim bardzo ułatwi życie zawodnikom i szkoleniowcom.

To będzie pierwszy kryty obiekt z całorocznym śniegiem w Norwegii, która jest przecież narodem narciarzy. Dzisiaj jesteśmy zmuszeni do korzystania z tuneli w szwedzkim Torsby i niemieckim Oberhofie lecz ich wynajmowanie, pobyt na miejscu i podróże są kosztowne - zaznaczył.

Inwestorem jest firma developerska Selvaag, która w Loerenskog zamierza wybudować kilka tysięcy mieszkań.

Gmina Loerenskog znajduje się od dawna w części stołecznej aglomeracji. Połączona jest z Oslo autostradą i szybkim pociągiem, a w promieniu czasowym pół godziny jazdy samochodem mieszka 900 tysięcy osób. Całoroczne centrum narciarskie będzie więc nie tylko dla zawodowców, ale również dla amatorów - podkreślił dyrektor projektu Petter Cedell.