Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Polak w serii finałowej skoczył na odległość 145 metrów (271,4 pkt.) i wyprzedził Niemca Severina Freunda, który wylądował na 134 metrze (257,9 pkt.). Trzecie miejsce zajął prowadzący na półmetku Peter Prevc. Słoweniec skoczył 132 metry (247,3 pkt.). Było to jedenaste w karierze zwycięstwo Stocha w konkursie Pucharu Świata.

16. miejsce zajął Maciej Kot (133 metry, 224,5 pkt.), a 22. był Dawid Kubacki (130 metrów, 217,7 pkt.). Piotr Żyła, Jan Ziobro i Stefan Hula nie awansowali do finałowej trzydziestki. W klasyfikacji generalnej na pozycję lidera wrócił Kamil Stoch. Polak ma na koncie 921 punktów. Drugi jest Prevc (908 punktów), a trzeci reprezentant Japonii Noriaki Kasai (746 punktów).