Severin Freund został w szwedzkim Falun zwycięzcą konkursu skoków narciarskich zaliczanego do Pucharu Świata. Niemiecki skoczek uzyskał łączną notę 266,1 punktu za skoki na 133 oraz 135 metrów. Odległość osiągnięta w drugiej próbie to nowy rekord skoczni w Falun. Drugie miejsce zajął Peter Prevc - Słoweniec miał skoki na 125,5 oraz 133,5 metra - do Freunda stracił 15,9 pkt.

Trzecie miejsce w konkursie w Falun zajął Noriaki Kasai, dwukrotny medalista olimpijski z Soczi (podobnie, jak Prevc), lądował na 133 i na 130,5 metra, jego strata do zwycięzcy wyniosła 17,3 pkt. Na czwartej pozycji konkurs ukończył Kamil Stoch - dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, i do środy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, miał skoki na odległość 123 oraz na 134,5 m, za co otrzymał notę 248,3 pkt.

Obok Kamila Stocha w drugiej serii konkursu w Falun wystąpiło jeszcze czterech polskich skoczków - w finałowej trzydziestce zawodników zabrakło Piotra Żyły (37. miejsce, 116 m, 98,4 pkt.). Maciej Kot, zajął 10. miejsce (127,5 m, 125,5 m, nota 236,7 pkt.), na 21 pozycji sklasyfikowano Jana Ziobro (122,5 m, 119,0 m, nota 216,4 pkt.). Dawid Kubacki był 24. (121,0 m, 117,0 m, nota 211,7 pkt.), a Klemens Murańka zakończył konkurs na 29. miejscu (121,0 m, 110,5 m, nota 197,4 pkt.).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzenie objął Peter Prevc, słoweński skoczek ma 988 punktów i wyprzedza Kamila Stocha o 17 „oczek”. Trzeci jest Noriaki Kasai (806 pkt.), na czwarte miejsce awansował zwycięzca zawodów w Falun - Severin Freund (727 pkt.).