Reprezentant gospodarzy w sumie uzbierał 283,7 pkt. i wyprzedził o 2,9 pkt. Severina Freunda. Niemiec w Planicy lądował na 136. i 141. metrze. Trzecie miejsce z 278.5 pkt. zajął Norweg Anders Bardal. Kamil Stoch, który prowadził na półmetku zawodów ostatecznie zajął czwarte miejsce. Polak skoczył 139 i 136 m i w sumie zgromadził 278.4 pkt.

Klasyfikację generalną wygrał Kamil Stoch, który uzbierał 1420 punktów. Dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich z Soczi końcowy sukces zapewnił sobie podczas piątkowych zawodów w Planicy. Wówczas Polak również uplasował się na czwartym miejscu. Stoch jest drugim - po Adamie Małyszu - Polakiem, który sięgnął po Kryształową Kulę w skokach narciarskich. Drugie miejsce wywalczył Słoweniec Peter Prevc (1312 pkt.), a trzecie Niemiec Severin Freund (1303 pkt.).

Maciej Kot zajął w klasyfikacji łącznej 17. miejsce (398 pkt.), Piotr Żyła uplasował się 20. pozycji (343 pkt.), a Jan Ziobro na 25. (312 pkt.). Krzysztof Biegun został sklasyfikowany na 35. miejscu (144 pkt.), Klemes Murańka na 38. (132 pkt.), Dawid Kubacki na 49. (87 pkt.), Stefan Hula na 78. (3 punkty), a Krzysztof Miętus 81. (1 punkt).