Zawodnik LKS Poroniec wygrał w Holandii z czasem 1:45.92 i jako jedyny uzyskał czas poniżej minuty i 46 sekund. Szymański o 0.3 sek. wyprzedził Holendra Woutera olde Heuvela; trzecie miejsce ze stratą 0.41 sek. zajął Shani Davis ze Stanów Zjednoczonych.

Konrad Niedźwiedzki był 6. z czasem 1:46.70, a ósme miejsce zajął Zbigniew Bródka - 1:47.06.

W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Szymański ma 261 punktów i o 5 wyprzedza piątego w Heerenveen Holendra Kjelda Nuisa. Trzeci jest Sverre Lunde Pedersen, który traci 21 punktów.

Niedźwiedzki ma 166 punktów i zajmuje 7. miejsce, a Bródka jest 12. z dorobkiem 108 punktów.

Kolejne zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim odbędą się w norweskim Hamar na przełomie stycznia i lutego. W pierwszej połowie stycznia w Czelabińsku odbędą się mistrzostwa Europy, rozgrywane w wieloboju.