23. zimowe igrzyska olimpijskie rozegrane zostaną w dniach 9-25 lutego 2018 roku, natomiast 12. paraolimpijskie 9-18 marca.

Zwierzęta, które zainspirowały twórców maskotek, są bardzo popularne na Półwyspie Koreańskim i mają swoje miejsce w miejscowym folklorze. Biały tygrys uważany jest za opiekuna wszystkich zwierząt, natomiast czarny niedźwiedź symbolizuje silną wolę i odwagę.

Tygrys bardzo spodobał się szefowej komisji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego nadzorującej przygotowania do ZIO 2018 Szwedce Gunilli Lindberg. To bardzo ładne zwierzę i bardzo mocno związane z kulturą koreańską - powiedziała.

Stolica kraju - Seul - gościła uczestników letnich igrzysk olimpijskich w 1988 roku i wtedy maskotką imprezy był niedźwiedź Hodori.

Publiczna prezentacja maskotek igrzysk w 2018 roku odbędzie się w Seulu i PyeongChang w czerwcu.

Gospodarz igrzysk w 2018 roku został wybrany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski 6 lipca 2011 roku w Durbanie. PyeongChang wygrał już w pierwszej rundzie głosowania, uzyskując 63 głosy. Południowokoreańskie miasto już dwukrotnie ubiegało się o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2010 i 2014 roku, lecz bezskutecznie.