Obie drużyny już wcześniej straciły szansę na awans do igrzysk, więc niedzielny mecz decydował jedynie o trzecim miejscu w turnieju. Zajęła je Dania, która objęła prowadzenie już w czwartej minucie po trafieniu Federika Storma. Dziesięć minut później wyrównał Kamil Kalinowski, ale w drugiej tercji rywale objęli dwubramkowe prowadzenie, które jeszcze powiększyli w ostatniej części. Drugiego gola dla Polski zdobył Maciej Urbanowicz.

To trzecia poraża biało-czerwonych w Mińsku - wcześniej przegrali ze Słowenią 1:6 i Białorusią 3:5.

O pierwszym miejscu w turnieju i awansie na igrzyska zadecyduje mecz Białoruś - Słowenia.

Polscy hokeiści w olimpijskim turnieju grali po raz ostatni w 1992 roku - w Albertville zajęli 11. miejsce. Natomiast do decydującej fazy kwalifikacji poprzednio dotarli przed turyńskimi igrzyskami w 2006 roku.

Polska - Dania 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Bramki: dla Polski - Kamil Kalinowski (14), Maciej Urbanowicz (51); dla Danii – Federik Storm (4), Mikkel Boedker (26), Philip Larsen (36), Nikolaj Ehlers (42), Morten Madsen (53)
Kary: Polska - 4 minuty; Dania - 4 minuty.