Na trzeciej pozycji uplasował się Austriak Stefan Kraft. Piotr Żyła zajął ex-aequo z Niemcem Severinem Freundem dziewiąte miejsce, Maciej Kot był 15., a Dawid Kubacki 18.

W klasyfikacji generalnej PŚ Stoch awansował na czwartą pozycję, natomiast Kot spadł z czwartej na szóstą.

W pierwszej serii Stoch uzyskał 143,5 m i był trzeci. Wynik Polaka, który był rekordem zmodernizowanego obiektu Titlis-Schanze nie utrzymał się jednak długo, w kilka minut później o pół metra dalej wylądował młodszy z braci Prevców - Domen.

Obok Stocha awans do serii finałowej wywalczyli także 8. Maciej Kot - 137 m, 12. Piotr Żyła - 137,5 m i 18. Dawid Kubacki - 132 m. Z rywalizacji odpadli 36. Stefan Hula - 123 m, 44. Klemens Murańka - 123 m oraz 46. Aleksander Zniszczoł - 125 m.

Sporym zaskoczeniem był słaby skok obrońcy trofeum Słoweńca Petera Prevca, który uzyskał tylko 126,5 m i nie awansował do finału zajmując 33. miejsce.

W finale ogromnego pecha miał zajmujący po pierwszej serii drugie miejsce Norweg Daniel-Andre Tande. Wszystko postawił na jedną kartę, maksymalnie "ciągnął" odległość. Uzyskał rewelacyjny rezultat 144,5 m, ale skok zakończył się upadkiem. Na szczęście zawodnikowi nic groźnego się nie stało, jednak obniżone noty sędziowskie spowodowały, że Norweg spadł w klasyfikacji konkursu na 11. pozycję.

Prevc i Stoch lądowali na 141,5 m. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi awansował w konkursie na drugie miejsce. Polak po raz czwarty wywalczył w Engelbergu drugą lokatę, raz 22 grudnia 2013 roku zawody w Szwajcarii wygrał.

Dobrze zaprezentował się także Żyła, 12. po pierwszej serii - 137,5 m. W drugiej, choć miał próbę o dwa metry krótszą, awansował na 9. pozycję, co jest jego najlepszym tegorocznym wynikiem.

Kot, ósmy po pierwszej próbie (137 m), w drugiej miał 131,5 m i spadł w klasyfikacji konkursu na 15. lokatę. To spowodowało, że stracił wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji pucharowej, aktualnie jest szósty. Na czwartą pozycję awansował Stoch.

Konkursy w Engelbergu były ostatnimi przed Świętami Bożego Narodzenia. W drugi dzień świąt w Zakopanem odbędą się mistrzostwa Polski, po nich ekipa prowadzona przez trenera Stefana Horngachera uda się na Turniej Czterech Skoczni. Pierwszy konkurs TSC odbędzie się 30 grudnia w niemieckim Oberstdorfie.