Francuskie media nie wiedza, kto uratował Revol? Mówią o "ekipie alpinistów pakistańskich"

„Francuska alpinistka uratowana” – to częsty tytuł na internetowych stronach francuskich mediów po akcji ratunkowej polskich himalaistów, którzy bardzo szybko wspinali się na Nanga Parbat (8126 m), by uratować Elizabeth Revol. Agencja AFP pisze o "bezprecedensowej nocnej wspinaczce" i "niebezpiecznej wyprawie".

wróć do artykułu
  • ~antyfolksdojcz
    (2018-01-28 14:02)
    tą revol to uratował makaron ze swoją młódką łyżką cedzakową. francuzi to byd.laki
  • ~selekcja negatywna
    (2018-01-28 14:16)
    Kto uratował? Na pewno nie Legia Cudzoziemska na caracalach...
  • ~katon
    (2018-01-28 14:57)
    jedni zbierają znaczki ,a inni chodzą piechotą po smierć takie tam hobby ,a swoją drogą to kto teraz za te hobby zapłaci? teraz sciągne na siebie fale hejtu bo poprawność polityczna ….../
  • ~Caracal za 2 dulary
    (2018-01-28 15:04)
    2 chłopów pochowała na górze...
  • ~Rolle
    (2018-01-28 15:21)
    Ambasada francuska z Islamabadu mogła wysłać nieloty Caracale na POmoc
  • ~cichy
    (2018-01-28 15:40)
    Polska zawsze była traktowana jak chłopiec do bicia. Nie wyrobiliśmy sobie opinii silnego zawodnika. Przez 123 lata byliśmy poza mapą świata. Niektórzy do tej pory mylą Polskę z Rosją... A może to zwykła próżność bogatego, zepsutego zachodu każe mówić takie rzeczy.
  • ~sowa i rodzina
    (2018-01-28 15:49)
    a może to same żabojadu uratowały swoją alpinitskę?
  • ~stanisław
    (2018-01-28 15:55)
    A my jak zawsze wierni i bohaterscy.Poświęcimy swoich by wyzłocić d innym.
  • ~katon
    (2018-01-28 16:04)
    hej Wy tacy ułożeni ,oraz poprawni wytłumaczcie to tym dzieciom ,że ich tatuś już nie wróci bo mial taką pasje życiową moją pasją moje dzieci którymi sie zajmuje dobrze wychowuje i poswięcam im kazdą wolną chwile to jest moja pasja…./
  • ~franz
    (2018-01-28 16:13)
    Znowu te polskie kompleksy, ile można. Wojsko pakistańskie też wzięło w tym udział, bez helikopterów pakistańskich nic by z tego nie było. Światowe media piszą o Polakach i bądźmy z tego dumni.
  • ~Dana
    (2018-01-28 16:40)
    Francja odmówiła pomocy swojej rodaczce. Powiedziano że nie zapłacą za helikopter. Słowem wypieli się na nią
  • ~mobol
    (2018-01-28 16:46)
    nigdy niechodź z francuzami w góry bo cię wystawią do wiatru
  • ~powstaniec
    (2018-01-28 17:51)
    Przecież od 1940r. wiadomo, że "żabojady" to tchórze, tępaki i urodzeni kolaboranci.
  • ~kos
    (2018-01-28 18:07)
    francuziki wiedza tylko ze Polska nie kupila ich caracali ..... reszta ich nie intersuje brdziej niz snieg w himalajach .......
  • ~koszałek
    (2018-01-28 18:20)
    Skoro Francuzi kłamią przed całym światem, to trzeba odwieźć tę francuską "alpinistkę" tam gdzie była i zostawić aby służby z Francji ją ratowały.
  • ~koszer
    (2018-01-28 18:39)
    Napoleon mial na mysli swoj kraj mowiac iz od wznioslosci do smiesznosci tyllko krok i od Smierci napoleona ten kraj bardziej kojarzy sie nam z placem Pigalle i najlepszymi dziewczynami oops kasztanami, niz ze starym Bonim
  • ~Mar
    (2018-01-28 18:41)
    W internetowym wydaniu "Le Monde", jest o tym artykuł, opisujący właściwie akcję, czyli kto ruszył na pomoc oraz kto ją finansuje. Są też komentarze do niego, podobne jak tu, od "czemu Francja nie zareagowała i czy się dołoży do akcji" do "a po co tam leźli"...
  • ~Kras
    (2018-01-28 19:29)
    Polacy ratują Francuzkę. To niemożliwe. To mógł każdy ratować, np. Afroamerykanie z Sudanu Południowego. Polacy nie mogli ratowac bo na pewno na tym się nie znają i nie mają śmigłowców Caracal
  • ~Edgar
    (2018-01-28 19:36)
    Nasze media nie mają wątpliwości: to czysto polska akcja, żadnych "obcych elementów" nie było. Helikoptery zesłała Matka Boska, chora sam się odebrała i poszła do Islamabadu, a loty zwiadowcze przeprowadził Stoch.
  • ~Filip
    (2018-01-28 20:47)
    Polacy uratowali Francuzkę i wszyscy o tym wiedza, ale o Polakach nie pisze sie dobrze we Francji. Oni już maja kompleks, ze jesteśmy od nich lepsi.

Może zainteresować Cię też: