Rosjanie śmieją się z polskiej wyprawy na K2. "Bez Urubki nie uda się zdobyć szczytu"

| Aktualizacja:

Denis Urubko zrezygnował z udziału w zimowej wyprawie na K2. Dla urodzonego w Rosji alpinisty zima już się skończyła. Jego rodacy wątpią, by bez niego Polakom udało się wejść na szczyt.

wróć do artykułu
  • ~Outsider
    (2018-02-25 10:21)
    Wszyscy uczestnicy wiedzieli, że dla Urubki zima kończy się z końcem lutego. I co? I go olali. A że termin to umowny? Przecież całe te wspinanie jest w istocie swej umowne. Nic nie przynosi ani nie zmienia w ich życiu, naszym, kraju, ani świata. Podziwialiśmy go, kiedy szedł na K2 z rarunkiem. Podziwiajmy go więc nadal, bo człowiek to dzielny i niezwykły. Niech nie zatruwa nas jadowita myśl, że odbierze palmę pierwszeństwa tym, którym na górę nie spieszno.
  • ~hmm
    (2018-02-26 23:31)
    Może nie lubi grać w karty...
  • ~GPU
    (2018-02-25 18:00)
    Na miejscu Denisa tez bym sie wkurzył. Dokladam sie do zimowej wyprawy ktora przygorowuje sie od 15 mcy po czym kolesie mowia ze zdobedziemy sobie w marcu czyli na wiosnę bo hest zła pogoda. Wlasnie dlatego nikt nie zdobyl zima bo jest zla pogoda. Wielicki to juz starszy Pan. Powinien bardziej siedziec przy kominku niz w Himalajach.
  • ~lod
    (2018-02-25 09:14)
    Oczuwiście że urubko ma rację, wejście zimowe na k2 to tylko do końca lutego chociaż lepsze było by w styczniu lub w grudniu
  • ~Zza kulis
    (2018-02-25 10:50)
    Nie wiem jak to nazwać...odwaga czy lekkomyślność, trzymam kciuki za szczęśliwy powrót
  • ~Lolo
    (2018-02-25 12:26)
    Uwazam ze postapil niefair. Chcialbym zeby Adam go wyprzedzil.
  • ~Gość
    (2018-02-26 23:09)
    Po prostu czekanie go wypalało.
  • ~Chwała Bohaterom !
    (2018-02-25 11:34)
    Prawdziwy Rosjanin i Polak - musi sie mu udać - tam na dole koledzy a tu wszyscy Słowianie są z NIM !
  • ~Dep
    (2018-02-25 08:53)
    Zrobił polaków w konia. Byli mu potrzebni w początkowej fazie wyprawy a potem sam postanowił wejść na szczyt. Oby nie skończył jak ten partner Eli.
  • ~Berlio
    (2018-02-25 12:32)
    Wysłać mu Eli do pomocy to razem zdobędą tak jak Nangę;)
  • ~Touching the Void
    (2018-02-25 21:14)
    Na jego miejscu zrobiłbym to samo.Nie jest w sanatorium żeby odpoczywać, jak ma siłę a nikt nie jest w stanie dotrzymać mu kroku to czas na Solówkę.Już kilka razy zamiast zdobywać to ratował, jemu też lata lecą i jak nie teraz to potem będzie za późno.Popieram. A jak nie wyjdzie to wszyscy zapamiętają ,że przynajmniej miał słowiański temperament i charakter.
  • ~Michal
    (2018-02-26 20:42)
    Denis to wielki, genialny wspinacz wysokościowy jeden z najlepszych jeżeli nie pierwszy na Świecie i jak każdy z nich ma kłopoty z pracą zespołową i dlatego najlepiej potraktować go w sposób szczególny jako znakomitego gościa ekipy podobnie jak potraktowało dowództwo Dywizjonu 303 świetnego JózefaFraniška ku zadowoleniu i korzyścią dla wszystkich stron. Uznajmy go za naszego gościa, przymknijmy oko na jego niesubordynscję i zaproponujemy pozostanie i udział w ataku szczytowym w parze z Adamem Bieleckim, ta para jest po prostu stworzona do siebie i mogą wspólnie wiele dokonać teraz i w przyszłości, nie zapominajmy ze do tej pory wielce się napracował i do tego ta genialna akcja wraz z Adamem w niedawnej akcji ratowniczej, ryzykował wiele, pamietsjmy o tym.
  • ~Jakub
    (2018-02-26 12:07)
    LUDZIE ! czym sie tak podniecacie, ze paru nieodpowiedzialnych przyglupow bawi sie za Wasze pieniadze?
  • ~KtoKolwiek
    (2018-02-26 13:48)
    Na wymioty mi się zbiera jak słyszę kto, kiedy i kogo atakuję. To wszystko powinno się odbywać za prywatne pieniądze tych panów, a tak niestety nie jest. Robią co chcą, a jak się stanie nieszczęście to jest wyciąganie łapy po kolejną kasę, a to może ministerstwo zapłaci za akcję ratowniczą ? a może zrobimy zrzutkę na helikoptery ? Niech się bawią dowolnie tylko za swoje pieniądze, a jak się stanie nieszczęście (czego absolutnie nie życzę) to rachunek należy wystawić uratowanym lub ich rodzinom
  • ~wielki nieinternowany z powodu przypadku
    (2018-02-25 13:56)
    "Nie mamy żadnego kontaktu..." to tak jak z Macierewiczem ten człowiek nie ma kontaktu z rzeczywistością!
  • ~DD
    (2018-02-26 11:52)
    Urbko powinien być wywalony z polskiego zespołu za takie działanie. raz zawiódł nie ma pewności że znów tego nie zrobi.
  • ~kapeć
    (2018-02-26 10:32)
    O której godzinie 28 lutego kończy się zima i zaczyna lato ?
  • ~Nirwana
    (2018-02-25 22:48)
    Nirwana. A ja wlasnie K2 na google earth sobie zdobylem i jestem pierwszy ktory to zima zrobil. I nie mam odmrozonego siusiaka.
  • ~Andrzej G
    (2018-02-26 09:28)
    Nasi go zaprosili na wyprawę, pewnie też go finansowali, a on się im odwdzięczył narażając nie tylko siebie, ale wszystkich. Już nie wspomnę o atmosferze jaka tam musi panować. Kierownik wyprawy po takim numerze powinien wywalić Denisa na zbity pysk.
  • ~że tak powiem
    (2018-02-25 10:28)
    Tak jest gdy dla zadowolenia PISuarów z Ruskimi się kumają

Może zainteresować Cię też: