W finale wystąpił komplet sześciu Polaków. Maciej Kot zajął czternaste miejsce, Piotr Żyła szesnaste, Stefan Hula siedemnaste, a Jakub Wolny uplasował się na 26. pozycji.

Stoch prowadził wyraźnie już po pierwszej serii, w której skoczył 132 m. Drugi na półmetku Japończyk Ryoyu Kobayashi tracił do niego wówczas 13,5 pkt. W finałowej serii polski zawodnik uzyskał jeszcze lepszy wynik - 134 m.

Ostatecznie wyprzedził drugiego Eisenbichlera (124,5 i 129,5 m) aż o 28,2 pkt. Kobayashi spadł na szóste miejsce.

Zawody w Lahti były pierwszymi po igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, gdzie Kamil Stoch triumfował na dużej skoczni, a w konkursie drużynowym biało-czerwoni (Kot, Hula, Kubacki, Stoch) zajęli trzecie miejsce.

W sobotę w Lahti w "drużynówce" Polacy - w identycznym składzie jak na igrzyskach - uplasowali się na drugiej pozycji.