Trener kadry skoczków przedstawił skład kadry olimpijskiej na igrzyska w Vancouver. Przygotowywać się do nich będą: Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Łukasz Rutkowski, Krzysztof Miętus, Maciej Kot i Marcin Bachleda.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się 28 maja w Krakowie, gdzie zawodnicy kadry przejdą badania lekarskie. Inaugurujące letni sezon skoki na igelicie oddadzą 3 czerwca.

Głównym powodem słabszych niż się spodziewano wyników w sezonie 2007/2008 było - zdaniem trenera Kruczka - zbyt duże obciążenia treningowe w listopadzie ubiegłego roku. Dlatego w tym roku będą one przed rozpoczęciem sezonu zmniejszone.

"Zawodnicy nie mogą być przemęczeni, gdyż już w trakcie sezonu na odbudowę formy nie ma czasu. Planuję przeprowadzenie wraz z kadrą młodzieżową prowadzoną przez Adama Celeja i Piotra Fijasa siedmiu zgrupowań w okresie przygotowań do sezonu, pierwsze na początku czerwca w Zakopanem, ostatnie w Libercu i Predazzo pod koniec października. We wrześniu na nowej skoczni w Wiśle Malince rozegramy mistrzostw Polski na igelicie" - zapowiada Kruczek.

W nowym sezonie najważniejszymi startami dla kadry Polski będą mistrzostwa świata w Libercu w lutym 2009 roku oraz rywalizacja w Pucharze Świata. Plan na mistrzostwa świata to wywalczenie przez trzech zawodników miejsca w czołowej "30", walka o medal w konkursach indywidualnych oraz minimum szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na pytanie, jak układają się stosunki z byłym trenerem Finem Hannu Lepistoe, nowy szkoleniowiec stwierdził, że dobrze. "Nie rozstawaliśmy się przecież w gniewie. Jestem z Hannu w stałym kontakcie, przy układaniu programu przygotowań wykorzystałem nasze doświadczenia z ubiegłego roku. Ostatnio rozmawialiśmy kilka dni temu o przygotowaniach do uroczystości oficjalnego pożegnania Janne Ahonena, w które Lepistoe jest zaangażowany. Impreza odbędzie się w Lahti 9 lipca, tam spotkam się z Hannu. Nie widzieliśmy się od marca, on jest ostatnio bardzo zajęty, przeprowadza kapitalny remont domu" - dodał Łukasz Kruczek.